Praha Jeruzalém

Tak praví Hašem: Já se utkám s tvými protivníky a tvé děti vysvobodím. Isajáš 49:25

Od: JNS 30. června 2024

Ve svém prvním veřejném projevu od chvíle, kdy byla před třemi týdny osvobozena ze zajetí Hamásu v pásmu Gazy, Noa Argamaniová poděkovala izraelským bezpečnostním silám a vyzvala k propuštění zbývajících rukojmích.

Argamaniová ve videoposelství, které bylo v sobotu večer přehráno na shromáždění v Tel Avivu, vyjádřila vděčnost „všem, kteří riskovali své životy, abych se mohla vrátit domů“.

„Truchlím s rodinou Arnona Zamory, který padl při záchranné operaci mé a dalších tří rukojmích. Mé srdce je s jeho rodinou. Arnon je hrdina Izraele a my jsme tu díky němu,“ řekla.

Argamani, Šlomi Ziv, Andrej Kozlov a Almog Meir Jan byli zachráněni 8. června ze dvou různých míst v táboře Nuseirat v centrální části Gazy. Operace byla přejmenována na počest Arnona Zamory, příslušníka národní protiteroristické jednotky izraelské pohraniční policie „Yamam“, který byl během mise smrtelně zraněn.

„Jako jediné dítě svých rodičů a dítě matky se smrtelnou nemocí jsem měla v zajetí největší obavy o své rodiče. Je pro mě velkou ctí, že po 246 dnech v zajetí Hamásu mohu být zde,“ dodala.

„Obrovské poděkování patří mé rodině a přátelům a všem, kteří se zasloužili o to, že náš hlas byl slyšet, když jsme nemohli mluvit,“ uvedla Argamaniová ve videoposelství a zároveň poděkovala těm, kteří podporovali její příbuzné a „přispívali, modlili se a obětovali se během tohoto dlouhého období“.

Během invaze Hamásu do severozápadní části Negevu 7. října bylo do Gazy uneseno více než 250 lidí. Další tisíce lidí teroristická skupina zabila a zranila a během masakru se dopustila mnoha zvěrstev.

V pásmu zůstává sto dvacet rukojmích, z nichž 116 bylo uneseno 7. října (zbylí čtyři byli zajati dříve). Tento počet zahrnuje živé i mrtvé muže, ženy a děti.

„Chci využít této příležitosti, abych všem připomněla, že v zajetí Hamásu je dalších 120 rukojmích, včetně Avinatana Ora, mého partnera, od kterého jsem byla během únosu oddělena,“ řekla Argamaniová.

„Přestože jsem nyní doma, nemůžeme zapomenout na rukojmí, která jsou stále v zajetí Hamásu, a musíme udělat vše pro to, abychom je přivedli domů. Přeji nám všem, abychom měli více klidných dnů, klidnější dny, abychom byli obklopeni rodinou, přáteli a dobrými lidmi,“ dodala.

S odvoláním na představitele obeznámené s jednáním v sobotu agentura Axios uvedla, že Bidenova administrativa navrhla změny ve znění návrhu příměří, který 31. května oznámil prezident Joe Biden poté, co jej Hamás odmítl.

Izraelská vláda návrh USA, který schválila i Rada bezpečnosti OSN, přijala. Palestinská teroristická skupina však dohodu odmítla, uvedli minulý týden představitelé Washingtonu.

„Před několika týdny se vrátili a odmítli návrh, který byl na stole,“ řekl mluvčí amerického ministerstva zahraničí Matthew Miller.

Hamás „odmítl návrh, který předložil Izrael, který nastínil prezident Biden, který schválila Rada bezpečnosti OSN a země celého světa,“ řekl Miller novinářům.

01.07.2024 05:30 Daniel Žingor166Zdroj: israel365news.com

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.