Praha Jeruzalém

Přísloví 19;9 Křivý svědek nezůstane bez trestu, zahyne ten, kdo šíří lži.

Autor: Adam Eliyahu Berkowitz, 9. prosince 2024

Papež František se v sobotu zúčastnil odhalení betlému, který v izraelském Betlémě vyrobili Johny Andonia a Faten Nastas Mitwasi a který palestinští představitelé představili v sále papeže Pavla VI. ve Vatikánu. Výstava zobrazující narození Ježíška v Betlémě představovala Ježíška ležícího na kefíji, tradiční arabské pokrývce hlavy pro muže, kterou si vůdce Organizace pro osvobození Palestiny Jásir Arafat přivlastnil jako symbol palestinského teroru.

V projevu na této akci František upoutaný na invalidní vozík vyzval katolíky, aby „pamatovali na bratry a sestry, kteří přímo tam (v Betlémě) a v jiných částech světa trpí tragédií války“, a dodal: „Dost bylo války, dost bylo násilí!“ a vyjádřil politování nad existencí komerčního obchodu se zbraněmi.

„Dost bylo válek, dost bylo násilí!“, řekl.

Audience se zúčastnili zástupci „Velvyslanectví státu Palestina“ při Vatikánu. Dvě palestinské děti také předaly papeži Františkovi plaketu „Betlémská hvězda“ s nápisem „Sláva na výsostech Bohu a na zemi mír, dobrá vůle k lidem“ v arabštině a latině.

Podle Vatican News je kolébka zahalená do kefíje, která bude vystavena v Aule Pavla VI., jedním ze série betlémů se souhrnným názvem Betlémské jesličky 2024. Scény navrhli umělci Johny Andonia a Faten Nastas Mitwasi, oba Palestinci z Betléma.

Vytvoření a vystavení pamětní desky a betlému zorganizoval Vyšší prezidentský výbor pro církevní záležitosti v Palestině, orgán Organizace pro osvobození Palestiny (OOP), a palestinské velvyslanectví ve Vatikánu. Spolu s papežem předsedal nedělnímu posvěcení scény i člen výkonného výboru OOP a vedoucí palestinského výboru pro církevní záležitosti Ramzi Khouri, který předal „vřelé pozdravy“ od prezidenta palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse.

Khouri podle tiskové zprávy OOP vyjádřila „hlubokou vděčnost za papežovu neochvějnou podporu palestinské věci a jeho neúnavné úsilí o ukončení války v Gaze a prosazování spravedlnosti“.

Na projekt dohlížel Mitri Raheb, luteránský pastor v Betlémě, který hlásá, že moderní Židé pocházejí z „východoevropského kmene, který ve středověku konvertoval k judaismu“, a nemají žádný historický vztah k zemi Izrael. Tvrdí, že moderní Palestinci jsou skutečnými potomky krále Davida a Ježíše.

Po odhalení desky vedl Ibrahim Faltas, egyptský františkánský mnich a zástupce kustoda Svaté země, v Andělské kapli mši za mír a příměří v Palestině.

Zatímco islám uctívá Ježíše jako Mohamedova proroka, který není božský, „palestinské“ hnutí přepsalo dějiny a Ježíše zobrazilo jako Palestince. Předpokládá se, že toto krédo je výmyslem poradkyně Jásira Arafata Hanan Ašrávíové, křesťanky, která 22. února 2001 v rozhovoru pro washingtonský Jewish Week prohlásila, že „Ježíš byl Palestinec“.

To se stalo oficiální platformou OOP, o čemž svědčí jejich časté označování Ježíše za „prvního palestinského mučedníka“ a jejich každoroční vánoční prohlášení, které zní: „Každé Vánoce Palestina slaví narození jednoho ze svých lidí: Ježíše.“

Na vánočním obřadu v roce 2019 označil Dr. Mohammad Štajjáh, předseda Palestinské samosprávy, Ježíše za „palestinského bojovníka“.

Tento narativ byl začleněn do křesťanské teologie a zobrazuje Ježíše jako sekulárního bojovníka za sociální spravedlnost, který bojuje proti „okupaci“. „Teologie osvobození“ je pokroucením klasické křesťanské víry, která se snaží založit palestinský odpor proti Izraeli i palestinské národní aspirace na křesťanském evangeliu. Její součástí je intenzivní zhodnocování palestinské etnické a kulturní identity jako záruky přesnějšího uchopení evangelia, protože právě oni jsou pravými obyvateli Ježíšovy a biblické země. Teologie osvobození definuje Ježíše jako Palestince žijícího pod izraelskou okupací. Definuje křesťanství jako hnutí za lidská práva.

V rozhovoru, který poskytl minulý měsíc v souvislosti s knihou, která má brzy vyjít, papež František vyzval k prošetření tvrzení, že Izrael provádí v Gaze „genocidu“.

V loňském roce se papež František setkal s Palestinci, jejichž příbuzní byli vězni bezpečnostních složek v izraelských věznicích nebo se nacházeli v Gaze. Členové palestinské delegace sdělili médiím, že papež označil jednání Izraele za „genocidu“.

V září papež František odpověděl na otázku týkající se leteckých úderů IDF v Libanonu, při nichž byl zabit šéf Hizballáhu Hasan Nasralláh; odpověděl, že izraelské letecké údery v Libanonu jdou „za hranice morálky“.

V prosinci papež František označil děti umírající ve válkách, mimo jiné v pásmu Gazy, za „malé Ježíšky dneška“ a řekl, že akce IDF sklízejí „děsivou úrodu“.

Vatikán podporuje dvoustátní řešení mezi Izraelem a Palestinci, které by vedlo k vytvoření bezprecedentního militarizovaného palestinského státu uvnitř izraelských hranic, etnicky očištěného od Židů, s hlavním městem ve výhradně muslimském Jeruzalémě.

Papež František je v minulosti krátkozraký, pokud jde o Palestince a Araby usilující o zničení židovského státu. V roce 2015, jen několik dní poté, co Vatikán oficiálně uznal palestinský stát, udělil audienci v Apoštolském paláci prezidentovi Palestinské samosprávy Mahmúdu Abbásovi. Po setkání předal František Abbásovi zvláštní medailon, představující anděla míru „ničícího zlého ducha války“. Papež Abbásovi vysvětlil, že tento dar je vhodný, protože „jste andělem míru“.

10.12.2024 05:04 Daniel Žingor743Zdroj: israel365news.com

6 komentářů

  1. Andrea

    10. 12. 2024

    Odpovědět

    pápežský úrad bol vždy antikristovskym Ozaj vedeli ste, že v r.2020 pápež vyhlásil nové náboženstvo, ktoré má rozvíjať spojenie kresťanstva a islamu? Videla som originál video a niektorí evanjelikali ho zdieľali. vytvoril tzv "chrislam". Hoci, mnohokrat pápež pôsobí na mňa dosť zmätene, nie je sám za seba,ale je len jedným členom z celej bláznivej prehnitej diabolskej kurie. A ja si myslím, že tento človek nám naozaj nestojí, aby sme sa ním zaoberali. Je len jednou časťou Babylonu. A spolu s ním, celý ten šaškársky Vatikán pominie

  2. Karel Dvořák

    10. 12. 2024

    Odpovědět

    Hanan Ašrávíová byla žena (za Arafata byla něco jako palestinská "ministryně zahraničních věcí". Opravte si to, prosím.

    • Daniel Žingor

      10. 12. 2024

      Odpovědět

      Díky - opraveno.

  3. Milan Sedláček

    10. 12. 2024

    Odpovědět

    Celý Vatikán by potřeboval doučování z dějepisu "muslimský Jeruzalém".

  4. Štěpán Zemek

    10. 12. 2024

    Odpovědět

    Pane Bože všemohoucí, do čehos to duši dal? Papež František je opravdu typický levičák a antisemita. Místo toho, aby apeloval na ochranu křesťanů v arabských a islamistických zemích, adoruje symbol (kefíju) vrahů.

  5. Miroslava Halžová

    10. 12. 2024

    Odpovědět

    Papež František odhalil hlavně sebe.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.