Yahya al-Mabhouh, vysoce postavený velitel elitní jednotky Hamásu „Nukhba“, byl eliminován po útoku na Rafah.

Od: Israel National News 19. října 2025, 17:19
Saúdská televizní stanice Al-Hadath v neděli informovala, že cílem izraelského leteckého úderu, který se odehrál dříve toho dne, byl Yahya al-Mabhouh, velitel jednotky Nukhba v severní brigádě Hamásu v Gaze.
Palestinská arabská média potvrdila, že jméno al-Mabhouha se objevilo na seznamu obětí ve městě Az Zawayda v centrální Gaze.
Al-Mabhouh byl eliminován při nedělním odpoledním útoku izraelského letectva, který byl proveden v reakci na vážný bezpečnostní incident, k němuž došlo v neděli ráno v oblasti Rafah.
Podle dostupných informací kolem 10:30 teroristé vylezli z tunelu a vystřelili protitankovou střelu na ženijní vozidlo IDF operující v této oblasti. Krátce nato byla na další vozidlo namířena odstřelovačská palba, po které následovala další střelba zaměřená na síly IDF v této oblasti.
IDF uvedla: „Dnes (v neděli) teroristé vystřelili protitankovou střelu a palbu na jednotky IDF, které v souladu s dohodou o příměří prováděly demontáž teroristické infrastruktury v oblasti Rafah v jižní Gaze. V reakci na to IDF zahájila útoky v této oblasti s cílem eliminovat hrozbu a demontovat tunelové šachty a vojenské struktury používané k teroristickým aktivitám. Tyto teroristické akce představují flagrantní porušení dohody o příměří a IDF na ně bude reagovat rázně.“
Vzhledem k vývoji situace opustili premiér Benjamin Netanjahu, ministr obrany Israel Katz a vojenský tajemník týdenní zasedání vlády, aby provedli urgentní bezpečnostní hodnocení.
Teroristická organizace Hamas popřela svou účast na incidentu a prohlásila: „Neměli jsme žádnou souvislost s událostmi v Rafahu a neměli jsme o nich žádné informace.“




„Zničit mou důstojnost“: Přeživší zajatec odhaluje sexuální zneužívání ze strany únosců z Hamásu
Ne! křesťanský sionismus NENÍ křesťanskou herezí!
Diskuse bezpečnostního kabinetu: Šéf IDF se staví proti deportaci teroristů z Rafahu
Katz odpovídá Erdoganovi: Gazu uvidíš leda tak dalekohledem
Po mediálním rozruchu: generální ředitel a ředitelka BBC rezignovali
Mamdani zvolen příštím starostou New Yorku
Rakouská rozvědka objevila ve Vídni skrýš zbraní spojenou s Hamasem
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
Roi Shalev, který přežil festival Supernova, ukončil svůj život
Íránský deník proti Hamásu: „Útok ze 7. října je tragédií pro muslimský svět“
Mír, mír, ale žádný mír není
Trump donutil Izrael vzdát se své vojenské převahy v Gaze
Po 738 dnech: Všichni živí rukojmí se vrátili domů do Izraele
Vance: Hamás bude „vymýcen“, pokud… islámské jednotky se mobilizují, aby pacifikovaly Gazu
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Děkujeme za podporu: Seznam nejvíc proizraelských zemí v roce 2024
Sanhedrin oznamuje rozhodnutí: Všichni Židé na celém světě se musí okamžitě vrátit domů do Izraele
Papežova náklonnost k diskurzu zla
Předpurimové zatmění Měsíce: Varování pro Araby i pro Západ
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data


