Praha Jeruzalém

EU odsoudila izraelské útoky na cíle Hizballáhu v jižním Libanonu a vyzvala k dodržování příměří. Izrael tvrdí, že cílem útoků je zabránit teroristické skupině v obnově její vojenské infrastruktury.

Od: Israel National News 9. listopadu 2025, 6:24

Evropská unie v sobotu odsoudila nedávné izraelské útoky v jižním Libanonu a vyzvala Jeruzalém, aby dodržoval dohodu o příměří s Hizballáhem.

„EU vyzývá Izrael, aby zastavil všechny akce, které porušují rezoluci 1701 a dohodu o příměří uzavřenou před rokem v listopadu 2024,“ uvedl mluvčí EU pro zahraniční věci Anouar El Anouni.

„Zároveň vyzýváme všechny libanonské aktéry, a zejména Hizballáh, aby se zdrželi jakýchkoli opatření nebo reakcí, které by mohly situaci dále vyostřit. Všechny strany se musí soustředit na zachování příměří a dosavadního pokroku,“ dodal.

IDF v sobotu zaútočila a zlikvidovala teroristu Hizballáhu v oblasti Baraashit v jižním Libanonu.

V prohlášení mluvčí IDF vysvětlil, že terorista se podílel na pokusech o obnovení vojenské infrastruktury Hizballáhu v této oblasti a jeho činy představovaly porušení dohody mezi Izraelem a Libanonem.

Dříve v sobotu vojáci IDF z divize 210 zaútočili v oblasti Chebaa v jižním Libanonu a zlikvidovali dva teroristy z teroristické organizace „Libanonské brigády odporu“, která působí pod vedením Hizballáhu.

Ve čtvrtek IDF provedla sérii útoků na teroristickou infrastrukturu a několik skladů zbraní patřících Radwan Force Hizballáhu v jižním Libanonu s vysvětlením, že Hizballáh pokračuje ve svých pokusech o obnovení teroristické infrastruktury v jižním Libanonu s cílem poškodit Stát Izrael.

Minulý týden během bezpečnostní porady svolané premiérem Benjaminem Netanjahuem vydali vysocí představitelé obrany vážná varování, že Hizballáh prochází rychlým procesem přezbrojení a rekonstrukce infrastruktury v jižním Libanonu.

Hizballáh měl podle podmínek příměří uzavřeného s Izraelem loni v listopadu odzbrojit, ale jeho vůdce Naim Qassem opakovaně zdůraznil, že skupina tak neučiní.

Libanonská vláda nedávno pověřila armádu vypracováním plánu na odzbrojení Hizballáhu do konce roku 2025. Qassem tento krok rychle odmítl.

09.11.2025 05:50 Daniel Žingor150Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka

3 komentáře

  1. Karel pittner

    14. 11. 2025

    Odpovědět

    když mne bude někdo vyhrožovat, že mou osobu zažene do moře v podstatě bezdůvodně, udělám všechno proto aby se mu nepovedlo.Nic jiného mi nezbývá.Je to složité to pochopit? Izraelci držím vám palce.

  2. Miroslava Halžová

    9. 11. 2025

    Odpovědět

    To je na EU podobné. Stydím se, že jsme součástí tohoto molocha.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.