Praha Jeruzalém

[IMG R 10649]Izraelská armáda byl v neděli nucena zastavit dodávky do Gazy, protože se automobily s palivem i humanitární pomocí dostaly pod palestinskou minometnou palbu. Z tohoto důvodu se asi 50 nákladních aut s pomocí pro Palestince muselo otočit a jet zpět do Izraele.

Hamás se mezi tím snaží získat podporu Palestinců a slibuje jim, že je bude vozit v policejních autech zdarma, když taxíky nemají benzín. O tom, že právě on stojí za útoky na humanitární pomoc pro Palestince, místní obyvatele ale neinformuje.

Najdou se ale i Palestinci, kteří se Hamásem obalamutit nedali a viní je z nedostatku paliva v Gaze a nabízené svezení v policejních autech odmítají. „Chtějí lidi obalamutit. Snaží se o to, aby lidé zapomněli, kdo za naším strádáním stojí.“

Hamás je odpovědný za nedostatek paliva v Gaze dvěma způsoby. Jeho útoky na auta s pomocí a palivový terminál způsobují izraelské zastavení dodávek. Pokud auta s pomocí do Gazy dojedou, mnohdy  se pomoci zmocní Hamás a využívá ji pro svou vlastní potřebu.

Cena benzínu se na černém trhu v Gaze vyšplhala již na 7,2 dolaru za litr.

05.05.2008 00:00 4

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka