Praha Jeruzalém

Mno… Vážení přátelé, i když to nemusí být na první pohled srozumitelné, přehledné a pochopitelné, děje se toho opravdu hodně!

Dnes začneme tím, že už je možná ta správná doba na to, abychom s odstupem, a pokud možno nezaujatě, zhodnotili nakolik se současná administrativa odchýlila od svého předchozího proizraelského kurzu a nakolik je Joe Biden opravdu oním deklarovaným „velkým přítelem Izraele“? „Ano – platí za to, že teroristé vraždí“: Ministerstvo zahraničí USA potvrdilo – Palestinci pokračují v „placení za vraždy“ (a USA jim na to spolu s EU dávají peníze), USA jsou připraveny připojit se k protiizraelské agentuře OSN, která popírá židovské vazby na Západní zeď, Sami demokraté kritizují Bidenovu vládu za to, že „pomáhá financovat íránskou jadernou zbraň“, Západní představitel tvrdí, že vznikající dohoda s Íránem má zabránit izraelskému vojenskému útoku, Bidenova administrativa zvyšuje pomoc palestinské uprchlické agentuře OSN navzdory antisemitismu, který se vyučuje v jejích školách,  Biden pozval do Bílého domu Herzoga, nikoli Netanjahua a Bidenova strategie boje proti antisemitismu umožňuje nenávist vůči Židům a Izraeli… Je to jednostranné? Je to zaujaté? Možná…, ale většina z toho nejsou komentáře, ale holá fakta.

Další část, kterou jsme dříve nemuseli vidět, či vnímat, je bublající a rostoucí latentní konflikt mezi evangelikálními křesťany v Izraeli (potažmo mesiánskými Židy) a místní ortodoxní komunitou: Předseda Knesetu přivítal evangelikální představitele na Jeruzalémské modlitební snídani: „Pouto mezi Izraelem a našimi křesťanskými přáteli je nezlomné“, Vrchní jeruzalémský rabín odsoudil obtěžování křesťanů v Jeruzalémě a Misionáři se v Jeruzalémě zaměřují na ortodoxní Židy a mají úspěch, „jsou velmi, velmi nebezpeční a velmi, velmi lstiví a využívají všech možných prostředků,“ říká zástupce starosty a k tomu přidává, že „misionářský terorismus je stejně nebezpečný jako islámský terorismus“.

Palestinský teror v červnu pokračoval a dávno už překročil hranici toho, co by byla izraelská společnost ochotna tolerovat (ne tak ovšem ta naše západní – ta je toho ochotna tolerovat daleko více – zejména pokud jde o Izraelce…): Při teroristickém útoku v Samaří byli zavražděni čtyři Izraelci. Reakce Izraele tady máme jednak oficiální, strategické a dlouhodobě promyšlené a jednak spontánní, násilné a (celkem pochopitelně) nenávistné – i k těmto byla ovšem zaujata zcela jednoznačná stanoviska jak představitelů země i izraelských influencerů: Po masakru v Samaří postaví Izrael v Eli 1 000 nových domů, Bezpečnostní představitelé odsuzují nerozlišující násilí vůči Arabům, Šin Bet zabránila třem Židům podezřelým z útoků v setkání s advokáty (bylo s nimi jednáno ze strany státu jako s teroristy!), Truchlící otec a manžel: Židovské násilí vytváří temnotu, proti teroru musí bojovat IDF, 5 700 bytových jednotek schválených v Judeji a Samaří a Izrael zabavuje hotovost a majetek v rámci boje proti palestinským teroristickým stipendiím.

Nové archeologické nálezy vyvrátily předchozí názory na neexistenci Judského království a potvrdily pravdivost Bibleo Palestincích nenašli, jak na potvoru, zase vůbec nic!

A…! EU si směrem k Izraeli sáhla na své nové dno a její zaslepenost a zvrácenost se dostaly na naprosto novou oficiální úroveň: Parlamentní výbor EU požaduje vyšetřování válečných zločinů Izraele a propuštění teroristů.

Ministerstvo zahraničí Izraele hlásí, že jako první země EU přesune svou ambasádu do Jeruzaléma Maďarsko, nikoli tedy ČR!


Parlamentní výbor EU požaduje vyšetřování válečných zločinů Izraele a propuštění teroristů

V návrhu schváleném výborem evropští zákonodárci obvinili Izrael z „válečných zločinů a zločinů proti lidskosti spáchaných na okupovaných palestinských územích“ a vyzvali Evropskou unii, aby se „zavázala pomoci Mezinárodnímu trestnímu soudu a jeho žalobci pokročit ve vyšetřování a stíhání“. Mezi údajné izraelské zločiny, které rezoluce uvádí, patří zadržování finančních prostředků Palestinské samosprávě kvůli jejím stipendiím pro teroristy – tzv. zákon „pay-to-slay“…


Odhaleno: Izraelský premiér souhlasil s tím, že se vzdá části jeruzalémského Starého města a Chrámové hory

Izrael navrhl, aby „vše od Jaffské brány rovně a nalevo (křesťanská a muslimská čtvrť) bylo palestinské a vše napravo (židovská a arménská čtvrť) bylo izraelské“. Izrael požadoval, aby 80 % izraelských obyvatel Judeje a Samaří zůstalo pod izraelskou svrchovaností, což znamenalo ponechat si pouze 8 % území. Rovněž souhlasil s tím, že si ponechá maximálně 2 % pásma Gazy.


Bidenova administrativa zvyšuje pomoc palestinské uprchlické agentuře OSN navzdory antisemitismu, který se vyučuje v jejích školách

„UNRWA nejen vyučuje podle nenávistí naplněných palestinských osnov, ale produkuje i vlastní extremistické výukové materiály. Zdá se, že USA se vymykají celosvětovému trendu a zvyšují finanční prostředky pro UNRWA, zatímco tato organizace nedělá nic pro to, aby zastavila výuku nenávisti.“


5 700 bytových jednotek schválených v Judeji a Samaří

„Jménem všech obyvatel Judska a Samaří děkuji izraelské vládě za pokračování rozvoje izraelských obcí v Judsku a Samaří. Zvláště v těchto těžkých dnech je to ta nejvhodnější sionistická odpověď všem, kteří se nás snaží zničit.“


Proč Palestinská samospráva nenávidí archeology?!

Ti otravní archeologové stále objevují důkazy o tom, že v Izraeli ve starověku žili Židé, ale o „Palestincích“ nenašli nic.


Misionáři se v Jeruzalémě zaměřují na ortodoxní Židy a mají úspěch, říká zástupce starosty

Křesťanští misionáři působí nejen mezi asimilovanými Židy, ale také uvnitř náboženských komunit, uvedl náměstek starosty Jeruzaléma a dodal, že se už podařilo obrátit více než 30 000 Izraelců.


Vážení přátelé – opět děkuji za Vaši podporu, přízeň a pomoc – dnes poprvé jsme díky tomuto schopni přinést náš Zpravodaj v novém prostředí a do budoucna ho umístit přímo na našem webu, aby byl i později dohledatelný – díky Vám za to!

Naše příspěvky prosím nadále čtěte, komentujte je a sdílejte na svých FB profilech.
Číslo našeho bankovního účtu je nadále: 107-4420430267/0100 VS:112.

Za redakci Israel.cz
Shalom
DZ

30.06.2023 06:29 Daniel Žingor