Praha Jeruzalém

Vážení přátelé – vše nejlepší do nového roku 2024!

Přeji Vám z celého srdce výdrž, vytrvalost, nehynoucí naději a radostné očekávání, čistý pohled, víru a pokoj v pravém smyslu toho slova – tedy Shalom!

V roce 2023 se nám, jako těm, kteří Vám slouží a snaží se ze všech sil přinášet reálné zpravodajství a pravdivý pohled na Izrael a vše, co se děje kolem něj, dařilo dobře.

Přestože se zabýváme závažnými tématy a kolem Izraele velmi přituhuje – není to v obecných rysech nic, o čem bychom nevěděli, nebo, co by nás nějak výrazně překvapilo – Izrael bojuje o svoji existenci a my, kteří jsme kolem něj (ať už jako jednotlivci, nebo národy) jsme opakovaně a přímo vyzýváni, abychom si vybrali stranu, ke které se přikloníme.

Přeji Vám, abyste si vybrali správně, a zároveň věřím, že už se tak stalo.

Nemělo by nás překvapovat, že bude sílit snaha stále více zamlžit, jak se věci mají a kde leží pravda. Přeji Vám v tomto zápase, abyste nejen uspěli na osobní rovině, ale abyste to byli schopni předávat i Vašemu okolí a těm, na kterých Vám záleží.

My se Vám v tom, jako redakce israel.cz, budeme snažit ze všech našich sil pomáhat.

Předkládám Vám komentář – a zároveň úplně poslední článek roku 2023 – který podle mě nejlépe popisuje, v jaké situaci Izrael reálně je a proč to tolik politiků, novinářů i akademiků vidí jinak – pozitivní komentář: Skeptici Izraele jednoduše nechtějí, aby Izrael zvítězil.

Předkládám Vám něco, co už asi víte, či tušíte, ale něco, co není okolní svět ochoten vidět, připustit si ani akceptovat: Mia Shem o zajetí v Gaze: „Každý tam je terorista“, Netanjahu: „Bez jakýchkoli pochyb budeme bojovat, dokud nebude Hamás zničen“, Gaza bude demilitarizována a pod bezpečnostní kontrolou Izraele, Válka bude trvat mnoho měsíců.

Předkládám Vám, že to, co se před 7.10.2023 jevilo, jako naprosto nepřekonatelný, fatální a neřešitelný problém izraelské společnosti, který ji nezadržitelně vleče do záhuby – totiž její rozdělení – už tím problémem přestává být: Lapid: „Napíšeme ústavu – nebudeme nadále rozděleni“. Je třeba říct, že Jair Lapid není součástí dnešní velké koalice a před 7.10. byl jedním z hlavních motorů rozdělení izraelské společnosti.

Předkládám Vám, že je možné pomáhat, a že to má smysl: Pomohli jsme zachránit 3000 lidí – to není velkohubé reklamní sdělení, ale střízlivé, věcné a velmi vděčné vyjádření Izraelců k pomoci, kterou jim v tomto případě poskytlo ICEJ – tedy Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém.

Tak „řešení,“ říkáte?!

Izrael musí tuto válku vybojovat a vyhrát za svých vlastních podmínek.


Mýtus islamofobie

Údajné šíření islamofobie je politickou pohádkou, kterou si vymysleli islamisté a jejich pokrokoví spojenci, aby islám vykreslili jako utlačované náboženství a muslimy jako utlačovanou barevnou menšinu. Skutečnost je však taková, že muslimové se neidentifikují podle rasového nebo etnického původu jako Židé a s přibližně 1,8 miliardy obyvatel světa nepředstavují globální náboženskou menšinu.


Bidenova schizofrenní politika na Blízkém východě je skutečnou katastrofou

Z nějakého šíleného důvodu Bidenův Bílý dům neustále poskytuje miliardy dolarů íránskému teroristickému režimu… na jednu stranu vetuje protiizraelské rezoluce OSN, ale nechává Írán 76krát zaútočit na americké síly bez rozhodné vojenské reakce.


Červený kříž vzkázal rodičům rukojmí: „Myslete na Palestince“

Červený kříž pozval rodiče unesených dětí na setkání… ti si mysleli, že Červený kříž konečně přiveze Doron tolik potřebné léky. Místo toho Červený kříž znepokojeným rodičům sdělil, aby „mysleli na palestinskou stranu“ kvůli bombardování IAF.


Lapid: „Napíšeme ústavu – nebudeme nadále rozděleni“

„Napíšeme ústavu. Nebudeme nadále rozdělenou, polarizovanou a nenávistnou společností. Viděli jsme, jaké strašlivé výsledky přináší rozdělení mezi námi. Budeme usilovat o zakládající proces, který nám dá společný étos, společné dobro, základ pro společný život.“


Zpráva Rady Samaří: OSN prezentuje útoky proti Židům jako „osadnické násilí“

„Tato zpráva je jednoznačným důkazem toho, že kampaň ‚osadnického násilí‘ je antisemitskou kampaní se všemi záměry, jejímž cílem je poškodit Stát Izrael… Žádáme, aby webové stránky OSN tyto nepravdivé a hanebné údaje smazaly a zveřejnily jasnou omluvu. Požadujeme, aby údaje o počtu palestinských teroristických útoků: 5ti násobně převyšující útoky Izraelců a 31 násobně (!) převyšující závažné teroristické incidenty – byly zveřejněny na webových stránkách OSN a odsouzeny.“


Děkujeme Vám za Vaši podporu a pomoc!

Naše příspěvky čtěte, rozesílejte, komentujte je a sdílejte na svých FB profilech a pokud budete mít cokoli, o co byste se chtěli s námi podělit – dejte nám vědět, nebo vstupte do diskuse.

Číslo našeho bankovního účtu je i nadále: 107-4420430267/0100 VS:112.

Za redakci Israel.cz

Shalom

DZ

01.01.2024 13:02 Šimon Malíček