Praha Jeruzalém

Dobrý den vážení přátelé!

Z ohledu na to, co jsem psal minulý měsíc se musím ohlédnout a zhodnotit, jestli jsem neujel – a neujel – Západ se skutečně ve velkém rozhoduje, jestli bude i nadále podporovat palestinský terorismus, nebo se od něj odvrátí. Ano v městech USA a západní Evropy se dějí masové demonstrace (zatím jen ty) – nikoli na obranu napadených a nikoli v zásadním rozhorlení odsoudit teror, ale na podporu teroru. To obojí bude mít pochopitelně klíčový význam pro to, co se s námi bude v tomto prostoru nadále dít.

Nicméně nic z výše popsaného nedominovalo listopadovým zprávám z israel.cz, to, na co jsem se soustředit, bylo na prvním místě to, co reálně dělá Izrael.

A Izrael bojuje!

To je to nejzásadnější sdělení, jaké jsem schopný Vám předat – jinými slovy – je to přesně to, co se dít má, a co se dít i bude.

Neprohrál už Izrael tím, že přistoupil na jednání s Hamasem? Nesklouzne to, jako už tolikrát, zpátky do stejných kolejí? Neprohrál a nesklouzne!

Ne, že by si mohl moc vybírat – nemůže – bez ohledu na to, co si o tom myslí, jde o jeho vlastní holou existenci. Odtud plyne moje přesvědčení.

V počátečních listopadových dnech jsme absolvovali, spolu s mými přáteli Mojmírem a Jaromírem, týdenní přednáškové a diskusní turné Dny pro Izrael na Moravě – tentokrát s podtitulem „Dva státy pro dva národy?!“ – a bylo výborné! Po všech stránkách. Jeden z klíčových závěrů, které jsem tady zmiňoval, byl, že Izrael bude nucen dělat radikální rozhodnutí, která nebudou odpovídat představám tzv. Západu, jak by měl být problém řešen. Druhý ze závěrů byl, že jak se izraelská společnost musela po roce 2006 naučit žít s myšlenkou, že protistrana palestinských Arabů s nimi žádný mír nechce, tak dnes se bude muset naučit žít s myšlenkou, že o jednoduchých a triviálních pravdách, kdo je oběť a kdo je útočník, a že vytvoření nového teroristického státu uprostřed Izraele je nereálné, zvrácené a mimo jakýkoli zdravý rozum, Izrael západní společnost jednoduše nepřesvědčí. A bude se muset podle toho zařídit.

Ano od 7.10.2023 je všechno jinak.

Velitel IDF: „Jsou na nás upřeny oči celého světa – do útoku“

„Hledí na nás oči celého světa, lid Izraele nám věří a stojí za námi. Dnes v noci vyrazilo mnoho vojáků 162. divize a Jižního velitelství, aby zničili ruku, která sahala po tom, aby nám zaškrtila krk. Udeříme na naše nepřátele sevřenou pěstí s ocelovou silou. Neexistuje úkol, který bychom nedokázali splnit, neexistuje terorista, kterého bychom nezasáhli.“


Tři otázky světové krajní levici

Víte, že na první dvě otázky existuje jednoduchá odpověď? Existuje důvod, proč proti nám v těchto dnech protestujete, a jako všechno ostatní to pochází z pocitů. Protože na rozdíl od všeho, co si o sobě myslíte, všeho, co říkáte o tom, že nerozlišujete lidi podle barvy pleti, že jste humanisté, zastánci lidských práv a všechno ostatní, máte ještě jeden osobnostní rys – jste antisemité. Vím, že si myslíte, že nejste, ale jste…


Kabinet rozhodl: Finanční prostředky Palestinské samosprávě budou převáděny bez peněz určených pro Gazu

Politicko-bezpečnostní kabinet rozhodl, že z prostředků Palestinské samosprávy budou kompenzovány o všechny peníze určené pro pásmo Gazy, a to navíc k zápočtu, který se v souladu se zákonem provádí u prostředků vyplácených teroristům a jejich rodinám.


Netanjahu ve vzácném válečném rozhovoru prohlásil, že Izrael bude kontrolovat Gazu po „neomezenou dobu“

„Myslím, že Izrael bude mít po neurčitou dobu celkovou odpovědnost za bezpečnost, protože jsme viděli, co se stane, když ji mít nebudeme…“


Jordánský premiér varuje: Vysídlení palestinských Arabů je „vyhlášením války“

„Pokračování hříšné agrese proti pásmu Gazy se všemi jejími zločiny představuje hrubé porušení mezinárodního práva a mezinárodního humanitárního práva“.


Jonathan Pollard: Konec „amerického snu“ – Israel.cz

V každém případě bychom však měli dát Američanům i Evropanům jednoznačně najevo, že jsme se po tisíciletích vyhnanství konečně vrátili do našeho biblického srdce, které nám dal Bůh, a už nikdy z něj nebudeme vyhnáni. Pokud se s touto skutečností prostě nedokážou smířit, pak by možná měli nabídnout část své vlastní země pro budoucí palestinský arabský teroristický stát…


Vážení přátelé od srpna do října letošního roku jsme na israel.cz dostali příspěvky od těchto fyzických či právnických osob: Abrahám Bohumil, Adamcová Věra, Apoštolská církev Český Těšín, Bober Václav, Borej Jaroslav, Boszczyk Stanislav, Čadková Danuše, Černíková Věra, Eleder Vít, Erlichová Blažena, Hlubíková Milada, Hudeček Josef, Kavanová Jana, Konejl Milan, Kostrbová Iva, Koutný René, Lanstiak Julius, Latislavová Lydie, Libánksá Lenka, Morávka Tomáš, Mrkvička Pavel, Pilařová Eva, Pumr Ondřej, Raszková Monika Dita, Sbor Církve bratrské v Českém Těšíně, Sládková Martina, MUDr.Šafka Václav,  Phd., MUDr.Unzeitigová Jitka, Vacek Pavel, Valdemar Novák, Vimpelová Jiřina, Zahradníčková Hana, Zubkova Miluše a Žwak Česlav.

Děkujeme Vám!

Mezi dárci nejsou uvedeni ti, kteří si přáli zůstat v anonymitě a bez kterých by se náš server israel.cz vůbec nerozběhl a dnes by nefungoval.

I díky Vaší štědrosti zavádíme nová bezpečnostní opatření chránící nás před hackerskými útoky.

Pokud jste od nás nedostali děkovné potvrzení – je to s největší pravděpodobností proto, že na Vás nemáme žádný kontakt

Naše příspěvky tedy nadále čtěte, rozesílejte, komentujte je a sdílejte na svých FB profilech.

Číslo našeho bankovního účtu je i nadále: 107-4420430267/0100 VS:112.

Za redakci Israel.cz

Shalom

DZ

30.11.2023 10:05 Šimon Malíček