Praha Jeruzalém

Izrael je ve válce – vše se mění od základu a nic už nebude jako před 7. říjnem 2023!

To je vážení přátelé Izraele to základní poselství pro aktuální datum a nemůže být jiné.

Bezprecedentní teroristický útok s 1400 zavražděnými, více jak 200 unesenými, kdy se hromadně vraždila nemluvňata a byly jim uřezávány hlavičky, kdy byly hromadně znásilňovány izraelské ženy a dívky a následně vražděny, byli zaživa upalováni teenageři a děti byly vražděny před očima rodičů a rodiče před očima svých dětí.

Je to nová šoa? Je to nové 11. září Izraele? Ne tak docela – ty rozdíly jsou v mnohém důležité a velmi dobře to popisuje komentář „Není to naše 11. září a nejsou to další pogromy“. Ten nejzásadnější rozdíl je v tom, že tentokráte nestojí nepřátele Izraele proti vystrašeným, dezorientovaným a bezbranným civilistům, ale pravděpodobně proti té nejefektivnější vojenské síle na zemi. Vše, čeho budeme v blízké budoucnosti svědky se bude odvíjet právě od tohoto – Izrael pro svoje následující jednání nemá alternativu a bude to velmi odlišné od toho, jak by si řešení představovala společnost, ve které žijeme, obecně nazývaná „západ“.

Co se tedy bude dít?!

Izrael zahájí (a už zahájil) válku – nikoli jakkoli omezenou operaci, ale válku v plném slova smyslu toho, co to znamená. A (i dle Netanjahua) dlouhou válku.

Celý svět uvěřil nesmyslu „dvou států pro dva národy“ a toto ustanovil za měřítko a cíl všeho. Ve jménu tohoto dvoustátního řešení bylo třeba přinášet oběti (ze strany Izraele pochopitelně). Teď se toto zhroutilo, jako domeček z karet a odkrývá to v plné nahotě několik velmi znepokojivých skutečností:

1. Izrael nemá žádného partnera pro mírové řešení svých národních a existenčních hrozeb

2. západ nemá žádné mírové řešení pro arabsko-izraelský konflikt – ani pro Izrael, ani pro Araby

3. západ ve jménu svého bludu dvoustátního řešení aktivně podporoval terorismus a nemá pro to žádnou výmluvu

4. západ se bude muset rozhodnout, jestli tento terorismus bude podporovat i nadále – a už se rozhoduje

5. jakékoli rozhodnutí (i nerozhodnutí) západu pro kteroukoli z variant bude mít naprosto drastické až katastrofální důsledky pro to, co bude dělat muslimská menšina na územích jeho států

Izrael je ovšem postaven před akutní existenční hrozby – tedy hrozbu Hizballáhu na severu a především hrozbu íránského jaderného programu. Tyto hrozby bude muset (a ve velmi krátké době) řešit a to bez ohledu na to jestli se mu to líbí, nebo nakolik je chce řešit.

Co se bude dít na tzv. „západním břehu“ tedy v Judeji a Samaří (či „okupovaných“ či sporných územích) – tedy na územích, která dnes tak či onak spravuje Palestinská samospráva, až to Izrael udělá?!

Izrael je ve válce s terorismem a EU si musí vybrat stranu

Německo a EU jsou největšími světovými sponzory palestinské arabské teroristické entity, která v letech 2021 až 2024 obdrží od EU 1,18 miliardy eur. Podle serveru Israel Behind the News financovalo Německo UNRWA, která je spojencem Hamásu, částkou 210 milionů dolarů na rok 2020 a EU částkou 157 milionů dolarů. Dne 16. listopadu 2021 přislíbil náměstek německého ministra zahraničí Miguel Berger UNRWA dalších 146 milionů eur.


40 nemluvňat zavražděných, některých s uřezanými hlavičkami, teroristy Hamasu v Kfar Aza

Korespondentka Nicole Zedek oznámila, že když bezpečnostní síly znovu dobyly město Kfar Aza od teroristů Hamasu, kteří v sobotu zmasakrovali přes tisíc Izraelců, nalezly po celém městě těla 40 miminek.


EU stáhla výzvu ke snížení finančních prostředků pro Palestince – namísto toho ztrojnásobila svou pomoc

Evropská unie oznámila zavedení humanitárního leteckého koridoru do Gazy a ztrojnásobila pomoc Palestincům poté, co původně slíbila zmrazit jejich financování.


„Pokud teď nezničíme hrozby Íránu, Hizballáhu a Hamásu čeká nás konec časů a konec Izraele“

„Čeká nás konec časů a konec Izraele“, pokud nedosáhneme „masivního vítězství“ nad obrovskými hrozbami, které představují Írán, Hizballáh a hrozby Hamásu…


Šéf Hamásu: Izrael je pouze prvním cílem

„Celých 510 milionů kilometrů čtverečních planety Země se dostane pod (systém), kde nebude existovat žádné bezpráví, žádný útlak, žádný sionismus, žádné zrádné křesťanství a žádné zabíjení a zločiny, jaké jsou páchány na Palestincích a na Arabech ve všech arabských zemích, v Libanonu, Sýrii, Iráku a dalších zemích.“


Česká ministryně obrany: Naše země by měla vystoupit z OSN – podporuje teroristy a nerespektuje základní právo na sebeobranu

„Stydím se za OSN. Podle mého názoru – Česká republika nemá co očekávat od organizace, která podporuje teroristy a nerespektuje základní právo na sebeobranu. Vystupme z ní.“


Biden: Válka dokazuje, že status quo nefunguje – dvoustátní řešení je tou cestou vpřed

„Až tato krize skončí, musí existovat vize toho, co bude následovat, a podle našeho názoru to musí být dvoustátní řešení.“


Vážení přátelé v těchto dnes se projevuje a bude projevovat (i Vaše) přízeň a skutečné přátelství směrem k Izraeli – jsme na začátku toho běhu.

Jak s oblibou říká můj přítel Mojmír: „žijeme v době, kdy je nezbytné stále dokola opakovat samozřejmosti“. Je to nutné a bude to nutné!

Od 7. října byl náš server israel.cz 3x napaden hackerskými útoky tak, aby nemohl fungovat. Byli jsme na tyto útoky připraveni a doba nejdelší odstávky od zjištění útoku ani přes víkend nepřesáhla 1,5 hodiny! To je vynikající výsledek. Mohlo se tak dít i proto, že jste Vy věnovali své peníze a my nadále můžeme informovat a jsme schopni zajistit potřebnou ochranu – díky Vám!

Naše příspěvky tedy nadále čtěte, rozesílejte, komentujte je a sdílejte na svých FB profilech.

Číslo našeho bankovního účtu je i nadále: 107-4420430267/0100 VS:112.

Za redakci Israel.cz

Shalom

DZ

Shalom

01.11.2023 10:46 Šimon Malíček