Praha Jeruzalém

Vážení přátelé Izraele – dobrý den všem!

„Zvrátil jsem politiku svého předchůdce a obnovil jsem pomoc Palestincům – v roce 2021 o více než půl miliardy dolarů,“ řekl loni americký prezident Joe Biden předsedovi Palestinské samosprávy Mahmúdu Abbásovi, aby před ním veřejně deklaroval, jaká je jeho zahraniční politika. Za jeden měsíc jeho vlády pak bylo zabito dvakrát více Izraelců než za jeden rok vlády Trumpovy a vzhledem k tomu, že je teprve srpen a islámští teroristé už k 23. zabili 34 lidí a spáchali v Judeji a Samaří téměř 200 střeleckých útokůznamená to prozatím pro rok 2023 40% nárůst… Každý měsíc tady informuji o zhoršujícím se trendu – kam až to může dále jít?!

Obávám se, že ještě výrazně dál: V rámci výměny amerických vězňů bylo uvolněno 6 miliard dolarů ze zmrazeného íránského majetku – pokud to bude dotaženo až dokonce (což doposud ještě není), půjdou všechny tyto peníze na teroristický boj proti Izraeli. 

Opravdu ještě může někdo vážně uvažovat o tom, že je Joe Biden „velkým přítelem Izraele“, jak o sobě s oblibou prohlašuje a nechává se rád slyšet?!

Mno… minimálně jeden člověk na planetě tomu nevěří – a to je současný íránský prezident Ebrahim Raisi, pro kterého je Biden zjevným darem z nebe. Troufne si proto veřejně prohlásit, že „Západ (rozuměj USA) při snaze o izolaci Íránu selhal.“ A on opravdu selhal – důsledky tohoto už ovšem na hlavu současného amerického prezidenta dozajista nedopadnou.

Ano –  je to nepřehledné, ano Izrael dnes dělá zajisté v mnohém sám sobě medvědí službu – to je všechno pravda a píšeme o tom a neskrýváme to, ale tyto trendy v USA jsou naprosto jasné a je třeba o nich vědět a dávat to ven.

O čem informovat dál?

Že zatímco Netanjahuova návštěva stále ještě není stanovena, Lapid se příští týden vydává do USA a setká se tam s jejich vysokými představiteli?

O tom, že se Palestinci volají o pomoc a bouří se v Gaze proti Hamasu a jsou brutálně potlačování a popravováni?

O tom, že se arabská společnost v Izraeli se nachází uprostřed bezprecedentní vlny násilí a vražd a jen v letošním roce tam bylo zavražděno 158 lidí?

O tom, že nejvyšší představitelé izraelské armády vyjadřují odpor vůči násilí páchanému samotnými Židy, kterého byli sami svědky a „stydí se za něj“?

O tom, že šéfovi regionální rady Samaří už (celkem pochopitelně) přetékají nervy a navrhuje obklíčit Huwaru, vyměnit kontrolní stanoviště a zahájit tam plnou vojenskou operaci?

Tipuju, že klíčovým důvodem, proč už to Izrael neudělal je, vysoce pokročilé stádium přípravy mírové smlouvy se Saudskou Arábií a to by byl velmi výrazný krok směrem ke stabilizaci Blízkého východu. Otázkou je, co za to bude Saudská Arábie chtít?! Nenechá se Bibi chytit, jako mnozí jiní před ním? Věřím, že ne!


„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele

Přivezení pěti červených jalovic vyvolává v židovském státě nadále vzrušení a zděšení…


Mír se Saúdskou Arábií a to brzy? „Vsadil bych na to,“ říká Netanjahu

„Myslím, že budeme svědky dějinného obratu,“ řekl Netanjahu Francine Lacquaové z agentury Bloomberg…


Bidenovo financování terorismu zabilo izraelskou učitelku v mateřské školce

Počet obětí teroru klesal každý rok Trumpova úřadování, z 15 v roce 2017 na 12 v roce 2018, 10 v roce 2019 a pak jen 3 v roce 2020. A počet obětí teroru naopak vystřelil nahoru každý rok, kdy byl v úřadu Biden, ze 17 v roce 2021 na 31 v roce 2022, a vše nasvědčuje tomu, že rok 2023 tento počet překoná. Za jeden měsíc Bidenovy vlády bylo zabito dvakrát více Izraelců než za jeden rok Trumpovy vlády.


Írán přebírá klíčová odvětví syrského obranného průmyslu

Cílem Íránu při ovládání CERS je vyvíjet a vyrábět přesné střely a rakety, řízené střely a bezpilotní letouny na syrském území, zejména s využitím institutu CERS 4000 v Masjafu…


Bude propuštěn přední terorista Fatahu a nahradí Abbáse v čele Palestinské samosprávy?

Barghútí byl v roce 2002 zatčen Izraelem a o dva roky později odsouzen za pět vražd – za smrt čtyř Izraelců a řeckého mnicha, jakož i za pokus o vraždu, spiknutí za účelem spáchání vraždy a členství v teroristické organizaci.


Gaza: Sedm odsouzených k trestu smrti za „kolaboraci“ s Izraelem

Vojenský soud v pásmu Gazy ovládaném Hamásem odsoudil sedm lidí k trestu smrti oběšením za „spolupráci“ s Izraelem… v roce 2022 bylo v pásmu Gazy vykonáno nejméně 17 rozsudků smrti.


Vážení přátelé děkuji Vám za Vaši podporu a přeji co nejúspěšnější vstup do nového školního roku 😊!

Naše příspěvky nadále čtěte, komentujte je a sdílejte na svých FB profilech.

Číslo našeho bankovního účtu zůstává: 107-4420430267/0100 VS:112.

Za redakci Israel.cz

Shalom

DZ

30.08.2023 11:34 Šimon Malíček