Praha Jeruzalém

Desítky tisíc návštěvníků v Kalkatě vyjádřily podporu Izraeli vůči islámskému teroru – jednomu z největších zločinů v historii vůbec. Rally organizovalo hnutí Hindu samhati.

Autor: Adina Katzová, World Israel News

Odhaduje se, že asi 70 000 lidí se ve středu v Kalkatě zúčastnilo jednoho z největších protiteroristických, pro-izraelských shromáždění.

Akce byla organizována hnutím Hindu samhati, které má dlouhou historii podpory silných vztahů mezi Indií a Izraelem.

Vijeta Uniyal, indický novinář pracující v Evropě, oslovil shromážděné a vyzdvihl sionismus jako národní osvobozenecké hnutí židovského národa.

V době, kdy v Evropě vzrůstá antisemitismus, a islámský terorismus ohrožuje Židy a Izraelce, stovky milionů Indů stojí za Izraelem, prohlásil.

Na videu po vlastní akci vyjádřil Michael Dickson, výkonný ředitel Stand With Us v Jeruzalémě, ocenění desetitisícům účastníků shromáždění.

"Naše historické přátelství sahá hluboko do historie," uvedl s odkazem na společně sdílené hodnoty, jako jsou otevřenost k novým přístupům, demokracie, lidská práva, práva žen atd. "Jsme společně průkopníky v technologiích, kdy společně doufáme, že nám pomohou učinit náš svět lepším místem.".

Rally spadala do desátého výročí založení hnutí Hindu samhati. Bannery týkající se podpory Izraele zahrnovaly: "Jeruzalém: Věčné město Izraele".

 

15. 02. 2018 19:00 86 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem