Praha Jeruzalém

Kreml dal Izraeli svůj souhlas zaútočit na Sýrii pod podmínkou, že nezasáhne Assadovy "aktiva" tam, informoval Israel Hayom, když citoval arabský tisk.

Od: World Israel News 

Kreml dal Izraeli zelenou, aby spustila své útoky v Sýrii pod podmínkou, že majetek syrského prezidenta Bashara Assada nebude zasažen, uvedly v pondělí v arabštině noviny Asharq Al-Awsat.

Podle této zprávy o tom ujistil ve čtvrtek během vzájemného setkání v Moskvě ruský ministr obrany Sergej Shoigu izraelského ministra obrany Avigdora Libermana a schválil tak izraelské zásahy.

Po setkání s Shoigem Liberman na svém Twitteru uvedl, že "Izrael oceňuje pochopení Ruska k našim bezpečnostním potřebám, zejména pak k situaci na naší severní hranici.

"Dialog s Ruskem bude pokračovat," dodal Liberman.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve středu řekl, že zahraniční milice by měly opustit jihozápadní Sýrii co nejdříve, informovala agentura TASS.

Lavrov zopakoval své vyjádření ze začátku týdne, kdy uvedl, že v provincii Daraa by měli být umístěni pouze syrští vojáci. Tato provincie se nachází v centru povstání a je to oblast sousedící s izraelskou hranicí, kde vypukly střety mezi židovským státem a Íránem.

Assad ve čtvrtek pro Russian TV řekl, že Sýrie nemá na své půdě žádné íránské jednotky.

Předseda vlády Benjamin Netanjahu varoval, že jeho vláda nedovolí Íránu udržet jejich vojenskou přítomnost nikde v Sýrii.

Kancelář předsedy vlády vydala ve čtvrtek prohlášení, podle něhož Netanjahu a Putin spolu telefonovali a diskutovali o "nejnovějším regionálním vývoji a opozici Íránu v Sýrii".

 

01. 06. 2018 21:02 227 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem