Praha Jeruzalém

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že má důkazy o tom, že zpráva IDF ohledně ruského leteckého neštěstí "zkresluje" realitu týkající se incidentu a viny Izraele.

Ruská zpravodajská agentura TASS tvrdí, že má údaje, které dokazují odpovědnost izraelských vzdušných sil za sestřelení ruského letadla minulý týden a následnou smrt 15 vojáků.

Mluvčí Ministerstva obrany Igor Konashenkov v pondělí prohlásil, že ministerstvo "vzalo na vědomí určité připomínky, které se snažily zkreslit obraz incidentu a důkladně prozkoumaly zprávu IDF", uvedl TASS s odkazem na tvrzení izraelské armády, že izraelské stíhačky v době incidentu již byly mimo území Sýrie.

"Dnes poskytneme ruskému ministerstvu obrany dodatečné údaje, které sledují izraelská letadla a raketový systém S-200 doslova sekundou za sekundu. Tyto údaje byly převzaty z radarů velitelského a řídícího stanoviště raketového systému S-400 nasazeného na letecké základně Hmeymim, "uvedl Konashenkov.

Novinář New York Times Ivan Nechepurenko v rozhovoru pro i24 News uvedl, že Moskva "velmi neochotně přiznává, že její vlastní raketa, ruská raketa ... v zásadě sestřelila vlastní letadlo" - viz video výše.

V úterý při nástupu na palubu letadla z Tel Avivu do New Yorku předseda vlády Benjamin Netanjahu uvedl, že Izrael bude pokračovat v operacích v Sýrii proti íránským základnám v zemi a že bude udržovat koordinaci bezpečnosti IDF s ruskou armádou.

 

25. 09. 2018 16:35 120 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem