Praha Jeruzalém

Předseda PA obvinil Netanjahua z převodu finančních prostředků Hamasu na teroristické útoky v Judeji a Samaří: "Hamas útočí, my platíme cenu."

Autor: Mordechai Sones, 22.12.2018 19:43

Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbas hovořil v Ramalláhu a obvinil předsedu vlády Netanjahua z převodu finančních prostředků Hamasu na financování teroristických útoků v Judeji a Samaří.

"Osobně převádí peníze Hamasu na teroristické útoky na Západním břehu Jordánu a my platíme cenu," řekl Abbas.

Ještě něž byl zveřejněn trumnpův mírový plán arabsko-izraelského řekl Abbas: "nebudeme jednat s americkou administrativou, protože není neutrální. Podporujeme hospodářskou, politickou a bezpečnostní dohodu.

"Izrael a USA mluví o ekonomickém řešení konfliktu a s tím, že budou PA platit 10-12 miliard dolarů. Kde je ale politické řešení?" Podle USA a Izraele to přijde později – výsledek už známe. Nepžijmeme řešení, které nebude řešit politický problém.

"Nesouhlasíme s tím, že je Hamas obviňován z toho, že je teroristickým hnutím. Je součástí palestinského lidu, nesouhlasíme s Hamásem téměř ve všech otázkách, to on vytváří anarchii na Západním břehu Jordánu, ale tyto věci jsou mezi námi Palestinci. Nepřijmeme odsuzování Hamasu."

Abbas také popsal snahy zmařit uznání Jeruzaléma Brazílií. "Hovořil jsem s prezidentem Erdoganem o rychlých krocích proti Brazílii v reakci na jejich rozhodnutí uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a dohodli jsme se na pokračování spolupráce s Turky, abychom mohli vidět, co lze v této nebezpečné záležitosti dělat, ať už to přijde z Brazílie nebo od jiné země."

 

22. 12. 2018 19:45 122 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem