Praha Jeruzalém

Předseda vlády na setkání řekl, že Izrael nemá lepší přátele než v evangelikální komunitě.

Autor: David Jablinowitz, World Israel News,  31. prosince 2018

Předseda vlády Benjamin Netanjahu v neděli na setkání brazilských evangelikálních křesťanů řekl, že jsou nejlepšími přáteli židovského státu. Netanjahu je uprostřed šestidenní návštěvy Brazílie.

"Nemáme na světě žádné lepší přátele než evangelikální komunitu a evangelikální komunita nemá na světě lepšího přítele než stát Izrael", řekl Netanjahu na akci v Riu de Janeiru. Velká brazilská evangelikální komunita podpořila při volbách prezidenta Jaira Bolsonara, který se ujímá úřadu začátkem tohoto roku.

Očekává se, že se vztahy Izraele s Brazílií pod vedením nového prezidenta zlepší. Netanjahu na evangelikálním sekání řekl: "Prezident Bolsonaro říká: "Jsme bratři." Jsme bratři a budeme společně tvořit budoucnost."

"Víte, že jméno prezidenta Bolsonara v hebrejštině je Yair, což je také jméno našeho syna. Ale Yair v hebrejštině něco znamená: Ten, kdo přináší světlo. A myslím si, že nyní máme společnou příležitost, abychom lidem z Brazílie a lidu Izraele přinesli spoustu světla. Toto je spojenectví bratrů. Takže vás chci všechny pozvat – příší rok v Jeruzalémě."

Ještě dříve v neděli Netanjahu brazilským židovským představitelům řekl, že mu Bolsonaro oznámil, že chce přesunout brazilské velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Řekl, že mu Bolsonaro slíbil, že "není otázkou zda, ale kdy."

Dalším projevem očekávaného oteplení vztahů s novou brazilskou vládou je fakt, že slavnostní inaugurace nového prezidenta je naplánována až na úterý, ale izraelský premiér dorazil několik dní předem, aby se mohl nejdříve setkat s Bolsonarem a řadou dalších nejvyšších představitelů nové administrativy.

 

01. 01. 2019 07:57 110 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem