Praha Jeruzalém

Yitzhak Brick tvrdí, že IDF je vážně nepřipravena na válku. "Pokud válka přijde, potom bude Yom Kippurské trauma vypadat jako procházka růžovou zahradou."

Od: Arutz Sheva, 9.1.2019 22:58

Gen. Yitzhak Brick, ombudsman IDF, který dnes odešel do důchodu, varoval, že IDF záměrně zavírá oči před faktem, že není připravená na válku.

"Pokud válka přijde, potom bude, ve srovnání s ní, Yom Kippurské trauma vypadat jako procházka růžovou zahradou," řekl Brick v rozhovoru pro Kan 11.

Dodal: "Budujeme armádu, aby byla schopna odpovědět na dvě hrozby: Libanon a Gazu. Zdá se ovšem, že na Blízkém východě došlo ke změně, Syřané jsou zpátky ve hře. Nezohlednili jsme ve svých úvahách hlavní hrozbu ležící hned vedle nás. Naše armáda je vybudována pro region a půl. Jak můžeme budovat armádu, aniž bychom brali v potaz změny na Blízkém východě? To je nezodpovědnost na národní úrovni. "

Brick IDF nešetřil kritikou. "Nejhlubší tajemství armády je, že dělají vše pro to, aby se to co se děje v armádě udrželo v tajnosti a zůstalo to tam. To dělali s velikým úspěchem až do dnešního dne, dokud nepřišel tento Brick a tuto bublinu nepraskl."

Cílem kritiky penzionovaného ombudsmana byl také odstupující náčelník štábu Gadi Eizenkot: "Je faktem, že systém nebyl řízen, nebyl nad ním realizován žádný dohled a nebyl monitorován – on to jako náčelník štábu nevynucoval. To je selhání."

 

10. 01. 2019 06:36 240 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem