Praha Jeruzalém

V reakci na hrozby jednoho z íránských vojenských velitelů, že zničí Tel Aviv a Haifu, varoval Netanjahu, že by vojenská akce Izraele ukončila "íránskou revoluci" jednou provždy.

Od: World Israel News, 11. února 2019

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řešil hrozby, které vyslal íránský vojenský velitel Yadollah Javani, když tvrdil, že by armáda Islámské republiky zničila izraelská města Tel Aviv a Haifu, pokud by USA napadly Írán.

Netanjahu reagoval videem v hebrejštině na sociálních médiích , kde varoval: "Neignoruji íránské hrozby, ale nejsem jimi zastrašený."

A dodal: "Pokud (íránský) režim udělá tu strašnou chybu a pokusí se zničit Tel Aviv nebo Haifu, nepodaří se mu to. A bude to poslední výročí revoluce, kterou kdy slavili."

Javaniho slova padla na setkání ke 40. výročí Islámské revoluce, které se vyznačovalo agresivními projevy íránských vůdců, vojenskou přehlídkou a shromážděními, na kterých podporovatelé režimu zpívali populární "Smrt Americe!"

Iránská ekonomika mezitím balancuje na pokraji kolapsu, jejich měna prudce klesá a vysoká míra inflace přivádí stát na pokraj chaosu.

Zatímco lidové protesty v průběhu posledních několika let naznačují, že režim islámské republiky svými brutálními zásahy do íránské společnosti zůstává hluboce nepopulární, nedostatek svobody projevu a všudypřítomná porušování lidských práv páchaná režimem činí veřejné výzvy režimu nebezpečnými.

 

12. 02. 2019 04:53 864 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem