Praha Jeruzalém

Premiér odlétá na konferenci ve Varšavě a zajímá se, jak mohou evropské národy nadále podporovat Írán, když na ně Írán vysílá své teroristické jednotky.

Autor: Yoni Kempinski, 12.2.2019 22:40

V úterý večer odletěl předseda vlády Benjamin Netanjahu na konferenci ve Varšavě.

Netanjahu uvedl, že konference se zaměří na způsoby, jak čelit íránské "agresi a touze bojovat na Blízkém východě a zničit Izrael. Je důležité, aby se proti této agresi spojily mnohé země."

Arutz Sheva požádala předsedu vlády o vyjádření, co bylo míněno výrokem "přinášet americkou politiku do Evropy".

"V Evropě se děje něco zajímavého, Írán aktuálně vysílá své teroristické oddíly do Evropy a ty už tady reálně zabili lidi. Takže sem vysílá své teroristy a v tu stejnou dobu se některé evropské vlády Íránu dvoří, snaží se získat jeho přízeň a poskytnout mu výhodné podmínky nebo způsoby, jak obejít americké sankce."

"Fakt, že se na dnešní evropské půdě děje takovéto setkání (s mnoha evropskými národy, které se ho účastní) je velmi důležitý," uvedl Netanjahu.

Na otázku, kdy by byla konference považována za úspěšnou, Netanjahu reagoval: "Akce, které podnikáme, jsou blokace Íránu. Každý den, včera i dnes, jedenáme proti Íránu a proti jeho snahám usadit se v této oblasti."

"Jednoznačně je v íránských provokacích proti nám vidět hospodářský tlak. Írán má těžké časy s rozmisťováním pokročilých zbrojních systémů zčásti kvůli svým rozpočtovým omezením a také kvůli celkovým krokům, které podnikáme."

Arutz Sheva bude doprovázet premiéra během své návštěvy na konferenci.

 

13. 02. 2019 15:02 254 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem