Praha Jeruzalém

Desítky tisíc Židů z Izraele i zahraničí navštívily Kněžské požehnání u Západní zdi.

Od: Arutz Sheva, 22.4.2019 12:04

V pondělí ráno se u Západní zdi shromáždily desítky tisíc Židů z Izraele a celého světa k tradičnímu ceremoniálu Kněžského požehnání.

Po slavnostním ceremoniálu pozdravili návštěvníky izraelský hlavní rabín Yitzhak Yosef a David Lau spolu s Rabbim Západní zdi Shmuelem Rabinovitchem.

Akce se zúčastnil také americký velvyslanec v Izraeli David Friedman, izraelský ministr zemědělství Uri Ariel (Spojená pravice), starosta Jeruzaléma Moshe Leon a komisař izraelské policie Motti Cohen.

Staré město Jeruzalém je pro provoz soukromých vozidel v průběhu dnů Pessachu uzavřeno a veřejnost je požádána, aby použila veřejnou dopravu.

"Na Náměstí u Západní zdi se pohybují desítky tisíc modlitebníků," řekl Leon. "Jeruzalémská obec se na to připravila dopředu a má zde stánky nabízející vodu. Vyzývám veřejnost, aby poslouchala pokyny policie a organizátorů."

"Poté, co jsme v první den Pesachu dokončili modlitbu za déšť a začali se modlit za rosu, máme příležitost poděkovat Stvořiteli za hojnost a déšť, který nám dal," řekl Rabbi Rabinovitch.

Tradiční kněžský obřad požehnání zahrnuje stovky kněží, potomků kněžského kmene Levi. Kněží se zakrývají modlitebními šálami, protože žehnají židovský národ na nejsvatějším místě židovského národa a očekává se, že se jich připojí tisíce.

Přikázání žehnat židovský lid a slova požehnání se nacházejí v Bibli (Numeri 6: 22-27).

 

23. 04. 2019 06:06 141 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem