Praha Jeruzalém

Starosta Jeruzaléma odstraní po Pride parade LGBT vlajky. Pro-rodinní obyvatelé Jeruzaléma: „Jsme já a moje rodina občany druhé třídy?“

Od: Arutz Sheva, 5.6.2019 14:59

Starosta Jeruzaléma Moshe Lion ve středu odpoledne slíbil, že LGBT vlajky budou odstraněny ihned po „Pride“ parade - tedy ve čtvrtek odpoledne.

V návaznosti na to, že město trvalo na tom, aby byly odstraněny pro-rodinné vlajky a zároveň ignorovalo požadavky na odstranění vlajek LGBT, napsal jeden z obyvatel Jeruzaléma, že byl "šokován, když zjistil" tuto zaujatost.

"Kde jsou zákony a spravedlnost?" psal Lionovi přes WhatsApp. " Jsme snad v tomto městě já a moje rodina občany druhé třídy?"

"Můj drahý příteli, jsem odhodlán jednat podle pokynů svého právního poradce. Je mi moc líto, že se cítíte být dotčený. Zítra večer budou všechny vlajky odstraněny."

Stovky obyvatel Jeruzaléma ve středu napsali Lionovi dopis, kde požadovali, aby odstranil LGBT vlajky z ulic města.

„Jako obyvatelé města Jeruzaléma vidíme, že jsme povinni protestovat proti vyvěšení vlajek ohavností a proti hostování přehlídky ohavností, jakož i převodu půl milionu dolarů na komunitu LGBT, což útočí na základní principy a zásady judaismu a vyzdvihuje pýchu nad pácháním jedněch z nejhorších hříchů popsaných v Tóře. Od těchto ohavností se musíme distancovat,“ napsali.

"Stojíme za rabínem Jeruzaléma Aryehem Sternem, podporujeme ho a spolu s ním žádáme, abyste vyslyšel jeho žádost a odstranil vlajky ohavností z ulic města."

Také členové Fóra svatosti Jeruzaléma žádali, aby Lion tyto vlajky odstranil: „Obracíme se na vás ve jménu obyvatel města Jeruzaléma, kteří si vás zvolili proto, abyste zachoval charakter města a protestujeme proti pořádání akcí a vyvěšování vlajek zohyžďujích naše svaté město. Žádáme Vás, abyste jednal a zastavil pronikání těchto deformovaných hodnot do veřejných prostor a našich životů.“

 

06. 06. 2019 05:48 400 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem