Praha Jeruzalém

Poradce prezidenta Trumpa a jeho zeť: Pokud nás bude PA i nadále kritizovat, bude naše pomoc zastavena.

Autor: Nitsan Keidar, 25.6.2019 00:31

Zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho senior poradce Jared Kushner v pondělí v rozhovoru pro Al-Quds kritizoval palestinské Araby.

"Prezident dal Palestincům jasně najevo, že jim USA nemusí pomáhat. Také jim bylo řečeno, že pokud budou i nadále kritizovat naši politiku – pomoc se zastaví," řekl Kushner.

Vyzval palestinské Araby, aby neodmítali takzvanou „dohodu století“ s tím, že by jim v budoucnu měla prospět. "Palestinci by měli ohledně "dohody století" zůstat optimisty," řekl Kushner.

V samostatném rozhovoru pro Al Jazeeru Kushner uvedl, že díky tomu, kdo všechno z arabského světa se ekonomického setkání v Bahrajnu účastní, je už teď tento workshop považován za úspěch.

Poznamenal, že „dosažení kompromisu mezi Izraelem a Palestinci nemůže být založeno na arabské mírové iniciativě, ale mělo by se pohybovat v rozmezí někde mezi ní a izraelskou pozicí“.

Americká vláda představí ekonomickou složku svého mírového plánu na konferenci v Bahrajnu v úterý. Cílem plánu je získat více než 50 miliard dolarů pro Palestinskou samosprávu a vytvořit během jednoho desetiletí jeden milion pracovních míst pro její obyvatele.

PA oznámila, že ekonomickou konferenci v Bahrajnu bojkotuje téměř okamžitě poté, co bylo její konání oznámeno, a řekla, že konference bude bezvýznamným setkáním a součástí nesmyslného plánu.

Předseda PA Mahmúd Abbás v neděli řekl, že je přesvědčen, že bahrajnská konference nebude úspěšná.

"Jsme si jisti, že workshop v Manamě nebude úspěšný. Nebudeme otroky nebo služebníky Greenblatta, Kushnera a Friedmana," řekl novinářům Abbás v jeho prezidentské kanceláři v Ramalláhu.

"Potřebujeme ekonomickou podporu, peníze a pomoc, ale ještě před tím, než bude toto všechno, musíme mít politické řešení. To, aby Amerika změnila celou věc z politické otázky na ekonomickou, nemůžeme přijmout," dodal.

 

26. 06. 2019 05:46 170 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem