Praha Jeruzalém

Hanan Ashrawiová odmítla americký mírový návrh a říká, že myšlenka ekonomického míru je vyčpělá.

Autor: Elad Benari, 27.6.2019 4:44

Představitelka Organizace na osvobození Palestiny (OOP) Hanan Ashrawiová ve středu odmítla americký návrh, který byl předložen na ekonomickém workshopu v Bahrajnu a řekla, že je to "urážka jejich inteligence" a "je naprosto odtržený od reality".

„Ekonomický mír, který tu byl opakovaně prezentován a který se nepodařilo přivést k životu, protože neobsahuje skutečnou podstatu, která je pro mír zapotřebí, je znovu předkládán a znovu recyklován,“ řekla podle zpravodajské agentury AFP.

"Slon v místnosti v Manamě je samozřejmě samotná okupace," dodala. "Izraelská okupace, která tu vůbec nebyla zmíněna – ani jednou."

Ve středu, když shrnoval bahrajnskou konferenci, senior poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho zeť Jared Kushner řekl, že jsou palestinští Arabové stále vítáni, aby se zapojili do jeho mírové iniciativy a obvinil jejich vůdce, že se nestarají o své vlastní lidi, když plán na investice ve výši 50 miliard dolarů odmítli.

Kushner slíbil, že politický plán představí v „pravý čas“ a řekl, že Palestinská samospráva může svým lidem pomoci tím, že přijme doporučení USA.

"Pokud skutečně chtějí zlepšit život svých lidí, vytvořili jsme skvělý prostor, v rámci kterého se mohou zapojit a pokusit se ho získat," řekl novinářům Kushner.

"Zůstáváme optimisty," řekl. "Otevřeli jsme dveře."

Řekl, že se USA v dlouhotrvajícím konfliktu na Blízkém východě snaží o nový přístup a že autoři ekonomického rámce politický plán ještě neviděli.

"Tématem je to, že pokud bude (palestinská) vláda chtít provést reformy, toto všechno může získat," trval na svém Kushner.

Palestinská samospráva (PA) hospodářskou konferenci v Bahrajnu bojkotovala a řekla, že by to bylo nesmyslné setkání v rámci nesmyslného plánu.

Od té doby, co Trump v prosinci roku 2017 uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele a přemístil tam americkou ambasádu, PA USA bojkotuje.

 

28. 06. 2019 05:58 127 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem