Praha Jeruzalém

Teroristé Hamasu převáděli prostředky do Judeje a Samaří tím, že vyrovnávali dluhy mezi směnárníky peněz a to za použití minimální hotovosti.

Autor: Ido Ben Porat, 17.7.2019 15:19

V úterý proběhla operace IDF ve spolupráci se silami Shin Bet k odhalení sítě převodů peněz v oblastech regionálních brigád "Benjamin" a "Efraim" v Judeji a Samaří.

Operace odhalila síť převodu peněz z pásma Gazy do Ramalláhu, který fungoval v koordinaci mezi vysokými představiteli Hamasu v pásmu Gazy a jejich pracovníky v Judeji a Samaří. Síť byla provozována cestovní agenturou “Al-Haramain” zajišťující mimo jiné i vydávání pasů, vlastněnou bratry Hani a Firasem Blbiesimi, spolu se směnárníkem peněz Mohammadem Swesim. Všichni operovali z pásma Gazy.

Odhalená síť fungovala pod rouškou civilní organizace ve snaze skrývat původ a cíl peněz. Peníze byly převáděny metodou "Hawwalah", systémem převodu peněz k vyrovnáváním dluhů mezi řadou nezávislých směnárníků při použití minimálního množství hotovosti. Systém tedy nevyžadoval registraci ve světových bankovních systémech. Velké částky peněz, které byly touto metodou převedeny, byly použity na organizační zajištění teroristických aktivit a na financování platů pracovníků Hamasu.

V rámci operace zadržely jednotky IDF spolu se silami Shin Bet tři podezřelé příslušníky Hamasu.

Ibrahima Mzfr-A Mazariho “- rezidenta Al-Nubani, pracovníka Hamasu a bývalého vězně.

Khaleda Mzfr A Mazariho “(bratra Ibrahima) - rezidenta Al-Nubani, operativce Hamasu.

Mohammada Abu Salima - rezidenta Rantis, operativce Hamasu a bývalého vězně.

Po realizaci převodu peněz z pásma Gazy do Judeje a Samaří posílily síly IDF a Shin Bet donucovací opatření proti civilním společnostem spolupracujícím s teroristickými organizacemi v této oblasti a v pásmu Gazy.

Důstojník v Ředitelství pro zpravodajské služby, podplukovník A, řekl: „Metody používané Hamasem k převodu peněz jsou nám známé a my pracujeme na tom, abychom je ve spolupráci s Shin Bet zmařili.“

"IDF bude pokračovat v činnosti, aby zajistila bezpečnost izraelských civilistů s využitím všech dostupných opatření."

 

18. 07. 2019 05:27 145 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem