Praha Jeruzalém

Arabové házející kameny a zápalné bomby na izraelskou policii náhodou zasáhli arabské auto a zapálili jeho řidiče. 8 podezřelých bylo zatčeno.

Od: Arutz Sheva, 22.10.2019 9:25

Poté, co v úterý ráno ve východním Jeruzalémě arabští útočníci zasáhli auto a zapálili ho, byl vážně zraněn jeho Arabský řidič.

K incidentu došlo ještě před úsvitem v Issawiya, arabském sousedství ve východním Jeruzalémě, během nepokojů, které vypukly poté, co v této oblasti operovaly izraelské bezpečnostní síly.

Policie a pohraniční policisté vstoupili do Issawiya v reakci na bombové útoky a házení kamení Arabů z Issawiya na izraelská auta jedoucí po nedaleké silnici mezi Jeruzalémem a Maale Adumim.

Během policejní operace v Issawiji Arabové opět házeli na zasahující policisty zápalné bomby a kameny.

Jedna ze zápalných bomb ovšem, asi náhodou, zasáhla arabské auto.

Řidič, obyvatel Issawiy, byl uvězněn uvnitř hořícího auta a utrpěl velmi vážná poranění. Byl zachráněn policisty a evakuován do místní nemocnice.

„Policisté zachránili místního muže z jeho hořícího auta poté, co byl zapálen, když na něj vhodili zápalnou bombu. Ve velmi vážném stavu byl v policejním vozidle evakuován do nemocnice,“ uvedl v úterý policejní mluvčí.

Policie osm útočníků za bombové útoky a útoky kamením zatkla.

Jeden policejní důstojník byl při incidentu zraněn.

„V noci jsme dostali zprávy o útocích zápalnými bombami na silnici Maale Adumim-Jeruzalém pocházejících z Issawiya,“ řekl policejní mluvčí, „navíc několik útočníků házelo zápalné bomby i na policisty, kteří do Issawiya přijeli. Jedna zápalná bomba zasáhla projíždějící auto a způsobila jeho požár.“

„Přítomní policejní důstojníci vytáhli řidiče z hořícího auta a těžce poraněného ho urychleně evakuovali do nemocnice. Jeden z důstojníků, který ho zachraňoval, byl při zásahu zraněn.“

 

23. 10. 2019 06:05 110 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem