Praha Jeruzalém

Na fotbalový zápas, který se bude konat v Tel Avivu mezi argentinskými a uruguayskými národními týmy, se zaměřuje protiizraelský bojkot.

Od: JTA, 11.11.2019 7:16

Fotbalový zápas mezi národními týmy Argentiny a Uruguaye, který se má v Izraeli konat koncem tohoto měsíce, je pod útokem hnutí BDS.

Fotbalové megastar Lionel Messi z Argentiny a Luis Suarez z Uruguaye nastoupí v přátelském utkání 18. listopadu v Tel Avivu. Oba útočníci hrají společně v barcelonském týmu ve španělské La Lize.

O tomto víkendu demonstranti protestovali před tréninkovým centrem v Barceloně a obě hvězdy vyzývali, aby vyprodaný zápas v Izraeli zrušili.

Před rokem vyústila kampaň BDS ve zrušení zápasu mezi Argentinou a Izraelem – ten se měl hrát v Jeruzalémě.

Oficiální Twitterový účet palestinské kampaně za akademický a kulturní bojkot Izraele neboli PACBI zveřejnil fotografie demonstrantů v Barceloně s tím, že „Zprávy potvrzují, že hráči je při tréningu v Barceloně slyšeli hlasitě a jasně.“

„Izrael využívá prestiž mistrovských týmů, jako jsou Argentina a Uruguay, a hvězdných hráčů Lionela Messiho a Luise Suáreze, aby očistil svůj režim útlaku, apartheidu a okupace. Už jsme to jednou zastavili a můžeme to zastavit znovu,“ uvádí prohlášení BDS.

Fotbalová megastar Lionel Messi už Izrael v roce 2013 se členy FC Barcelona navštívil. Už pětkrát vyhrál cenu FIFA Ballon D'Or pro nejlepšího fotbalistu světa a často je považován za jednoho z největších hráčů všech dob.

 

11. 11. 2019 11:35 112 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem