Praha Jeruzalém

Poté, co letadlo IDF zasáhlo teroristickou buňku zodpovědnou za odpálení raket na Izrael, dosáhl počet mrtvých v Gaze 18. Od úterka bylo na Izrael vypáleno 220 raket.

Autor: David Rosenberg, 13.11.2019 11:32

Poté, co izraelské stíhačky ve středu ráno vybombardovaly teroristické cíle v pásmu Gazy, bylo zabito osm teroristů, informovalo Ministerstvo zdravotnictví pásma Gazy. Teroristická organizace Islámský džihád později informovala, že jeden ze zabitých teroristů byl její člen.

Podle zpráv hlásné trouby Palestinské samosprávy WAFA, zahájily izraelské stíhací letouny F-16 ve středu ráno palbu na teroristy jihozápadně od města Gazy, zabili jednoho „mučedníka“ a zranili několik dalších.

Mluvčí izraelské armády později potvrdil, že izraelská letadla zahájila palbu, a řekl, že teroristická buňka zodpovědná za odpalování raket na Izrael byla při vzdušném útoku zničena.

„Dnes ráno zahájila teroristická skupina z pásma Gazy odpalování raket na izraelské území. V reakci na to na ni zaútočilo letadlo IDF. Byl identifikován zásah.“

Později ve středu IDF uvedla, že v pásmu Gazy začala útočit na teroristické cíle Islámského džihádu.

Po druhém leteckém úderu Ministerstvo zdravotnictví v Gaze sdělilo AFP, že se počet obětí zvýšil na osm.

Teroristická organizace Islámský džihád později jednoho z osmi teroristů zabitých při středečních náletech identifikovala jako 38letého Khaleda Awada Farraje, hlavního velitele okresu pro brigády Islámského džihádu Al Quds.

Palestinská samospráva nyní prohlašuje, že během izraelských útoků bylo od úterního rána zabito celkem 18 Gazanů a to včetně teroristy Baha Abú al-Aty a jeho manželky, kteří byli zabiti při cíleném leteckém útoku v úterý ještě před úsvitem. V úterý tedy bylo při izraelských náletech zabito deset teroristů, ve středu ráno potom dalších osm.

IDF uvedla, že od začátku útoku v úterý ráno bylo z pásma Gazy na Izrael vypáleno celkem 220 raket.

Izraelský obranný systém Iron Dome, aby sestřelil přicházející rakety, vypálil desítky protiraket, uvedl mluvčí IDF.  Jeho účinnost byla asi 90%. Mluvčí IDF dodal, že asi 60% raket vystřelených na Izrael dopadlo v otevřených prostranstvích.

 

14. 11. 2019 06:18 124 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem