Praha Jeruzalém

Poté, co byly na jih Izraele vypáleny dvě rakety, útočí IDF na cíle v Gaze. Kolem půlnoci byl vyhlášen falešný poplach v Aškelonu.

Autor: Elad Benari, 27.11.2019 1:37

Poté, co byly vypáleny dvě rakety na jižní Izrael, zaútočila IDF v noci na středu na cíle v pásmu Gazy.

Mluvčí IDF uvedl, že „stíhací letouny IDF zasáhly v jižním pásmu Gazy řadu cílů teroristů Hamasu.“

Mezi cíli bylo i místo na výrobu zbraní.

„IDF činí teroristickou organizaci Hamas zodpovědnou za události, které se v pásmu Gazy dějí a pocházejí z něj. Hamas ponese za kroky činěné proti izraelským civilistům důsledky,“ uvádí prohlášení IDF.

Kolem půlnoci se v Ashkelonu rozezněly sirény červeného poplachu, po prozkoumání bylo ale jasné, že jde o poplach falešný.

V úterý večer kolem 20:50 byly slyšeny sirény v Sderotu a v komunitách v okresu Shaara Hanegeva. Jednu ze dvou raket vystřelených z pásma Gazy zachytil Iron Dome.

Později večer okomentoval raketový útok na jihu i předseda vlády Benjamin Netanjahu.

„Pokud si někdo v Gaze myslí, že může po operaci Černý pás zvednout hlavu - mýlí se. Budeme pevně reagovat na jakýkoli útok proti nám a budeme i nadále udržovat bezpečnost Izraele na všech frontách,“ řekl.

Starosta Sderotu Alon Davidi vyzval Netanjahua, aby v reakci na raketovou palbu na jeho město nařídil přímou vojenskou akci.

„Pane premiére Benjamine Netanjahu, dva týdny jste nařizoval rozptýlit tikající bombu v Gaze. Dnes večer byly na Sderoty vypáleny dvě rakety,“ řekl.

„Pokud si nevyžádáte silnou a pevnou reakci na zlikvidování jednotky, která na nás ty rakety odpálila, potom jen svou nedostatečnou reakcí dokazujete, že dáváte Hamasu a Džihádu imunitu,“ pokračoval Davidi.

 

27. 11. 2019 04:41 157 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem