Praha Jeruzalém

Pro-palestinští aktivisté v Chicagu požadovali, aby byl za letecké útoky proti teroristům v Gaze Izrael odsouzen.

Autor: Yoni Kempinski, 29.11.2019 4:04

Pro-palestinští arabští studenti uspořádali ve středu v centru Chicaga protest proti „umírání“, aby „uctili a připoměli památku“ Gazanů, kteří byli zabiti v nedávném kole eskalace násilí .

Protest pořádala organizace Student for Justice v Palestině (SJP) v Chicagu a snažila se odsoudit izraelské letecké údery na Gazu.

Během shromáždění četli členové SJP nahlas jména Arabů, kteří byli zabiti při izraelských úderech v Gaze, včetně jména vrchního velitele Islámského džihádu Baha Abu Al Ata. Jeho likvidace vyvolala eskalaci, při níž teroristé Islámského džihádu odpálili směrem na Izrael více než 400 raket.

Demonstranti, což byli členové SJP z DePaul University, Benediktinské univerzity v Chicagu a University of Illinois v Chicagu, během protestu zpívali: „Od řeky až k moři se bude rozprostírat svobodná Palestina“.

Po shromáždění SJP na Facebooku poděkovala „všem, kteří se k nám připojili a dali světu vědět, že neustálé válečné zločiny Izraele nelze ignorovat a že životy těch, které jsme ztratili, volají po spravedlnosti“.

Emily Briskman, výkonná ředitelka Židovského sjednoceného fondu, uvedla: „Každá ztráta života je politováníhodná. V této éře „alternativních fakt“ ovšem SJP nadále lže, ignoruje stovky raket, které byly na Izrael vypáleny, a terorizuje izraelské občany.“

Zprávy o chicagské rally přišly ve stejný den, kdy bylo oznámeno, že studenti na Oberlin College v Ohiu zřídili památník 34 těm, kteří byli během eskalací násilí bombardováním IDF zabiti, většina z nich byla teroristy Islámského džihádu.

Podle Yediot Aharonot jsou tito studenti Židy patřícími do organizace ŽVP (Židovský hlas za mír) a studenti patřící do Studentské organizace za osvobození Palestiny.

Ministr vnitřní bezpečnosti Gilad Erdan stavbu pomníku odsoudil.

 

29. 11. 2019 05:50 108 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem