Praha Jeruzalém

Nejmenovaný rabbi byl při návštěvě Spojeného království během šabatu napaden a hned ještě v sobotu v noci nastoupil na zpětný let do Izraele.

Od: JNS, 1. prosince 2019

V pátek večer byl v Londýně, při své návštěvě Velké Británie, dvěma teenagery těžce poraněn rabín. Mladíci na něj řvali antisemitské urážky. Rabín, jehož jméno nebylo dosud zveřejněno, nastoupil hned v sobotu v noci do letadla a odletěl zpět do Izraele.

K rabínovi se údajně v pátek v Amhurst Parku kolem 21:45 přiblížili dva teenageři v tmavém oblečení a s kapucemi na hlavách. Teenageři křičeli „pobijte Židy“ a „zk…í Židi“, bili ho a nechali ho krvácejícího ležet na zemi.

Incident, ke kterému došlo během židovského šabatu, kdy ortodoxní Židé nepoužívají telefony, byl policii nahlášen Stamford Hill Shomrim, což je dobrovolnická hlídka židovských sousedů.

8. prosince, bez ohledu na náboženství, rasu nebo politické přesvědčení, se Židé i nežidé shromáždí na Náměstí parlamentu, aby prohlásili, že tu stojí společně proti antisemitismu, tváří v tvář protižidovské nenávisti v politice a protižidovským zločinům z nenávisti.

 

02. 12. 2019 06:21 219 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem