Praha Jeruzalém

Naftali Bennett podepsal první z řady správních příkazů zaměřených na finanční boj s terorismem.

Od: Arutz Sheva, 3.12.2019 12:46

Ministerstvo obrany v úterý odpoledne oznámilo, že stát Izrael poprvé v historii použije cílené ekonomické sankce proti jednotlivým teroristům po celém světě.

Ministr obrany Naftali Bennett (Nová pravice) podepsal v úterý nařízení, jehož cílem je omezit finanční aktivity teroristů.

Toto nařízení je prvním svého druhu, které bylo v Izraeli vydáno. Omezuje přístup teroristů k jejich majetku a schopnost spravovat své finance v Izraeli i v zahraničí.

Ministerstvo obrany uvedlo, že úterní nařízení bylo prvním z řady plánovaných kroků ministerstva a další příkazy budou podepsány ministrem Bennettem v blízké budoucnosti.

Teroristé, na něž se nové nařízení zaměří, budou přidáni do databáze, která bude plně přístupná veřejnosti a která bude nakonec zahrnovat stovky teroristů napojených na Hamas, Hizballáh a další teroristické organizace.

Podle prohlášení Ministerstva obrany je úterní nařízení součástí komplexního plánu přidat do arzenálu boje s terorismem i nevojenské prostředky, zejména ekonomické. To Izraeli umožní omezit schopnosti teroristických skupin řídit své teroristické buňky ze zahraničí.

Úterní nařízení cílí například na Mohammeda Jamila Mahmúda Hersha, 47letého teroristy Hamasu, který byl v roce 1992 vyhoštěn do Libanonu, a nedávno se přestěhoval do Velké Británie. Tady si Herseh založil a řídí Arabskou organizaci pro lidská práva, což je dnes ústřední organizace zastupující Hamas ve Velké Británii.

 

04. 12. 2019 06:11 130 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem