Praha Jeruzalém

Předseda regionální rady (okresu) Samaří Yossi Dagan: Pokud by vláda odstranila překážky pro výstavbu v Samaří, rostla by o 30% ročně.

Od: Arutz Sheva, 4.12.2019 20:19

Na realitní konferenci v Ejlatu se dnes poprvé konala diskuse o příležitostech v Judeji a v Samaří. Mezi zúčastněnými mimo jiné byli i předseda regionální rady Samaří Yossi Dagan a předseda regionální rady Benjamin Yisrael Gantz.

Dagan na konferenci poprvé zveřejnil statistiku vydávání stavebních povolení v Samaří. „Jednou z jasných známek změny v Judeji a Samaří a pochopení ze strany stále více investorů toho, že Samaří není jednou z dalších potenciálních možností, ale zcela aktuální záležitost, je počet stavebních povolení, jejichž počet v posledních letech výrazně vzrostl.“

Dagan poznamenal, že počet stavebních povolení v Samaří se za posledních pět let zvýšil o 50%. Navzdory velkému počtu stavebních povolení se ceny domů v Samaří zvýšily o desítky procent a některé se dokonce zdvojnásobily.

„Děje se to proto, že i přes nárůst počtu stavebních povolení je poptávka stále větší než nabídka. To znamená, že pokud by Stát Izrael odstranil bariéry a umožnil v Samaří výstavbu tak, jak veřejnost požaduje, růst v Samaří by nebyl 9% ročně, jako je tomu dnes, ale dokonce 30%. To by snížilo ceny bydlení uprostřed země,“ dodal.

Předseda regionální rady Benjamin Yisrael Gantz uvedl: „Podnikatel se nedívá na to, co je dnes, ale na to, co se stane zítra. Trendy jsou jasné: vládní investice do infrastruktury, míra schvalování programů, rychlý vstup špičkových technologií, obchod – všechna tato data ukazují, že Judea a Samaří jsou nepochybně budoucností růstu Státu Izrael.“

 

05. 12. 2019 05:13 103 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem