Praha Jeruzalém

Izraelský premiér pochválil americký útok na íránského generála. Ten byl obecně považován za klíčovou postavu regionální agrese Teheránu.

Od: World Israel News, 4. ledna 2020

V pátek izraelský premiér Benjamin Netanjahu vydal prohlášení, v němž pochválil Spojené státy za atentát na Qassema Soleimaniho – íránského generála, který velel íránským jednotkám Quds. Ty obecně Teheránu řídí teroristické akce na celém Středním východě.

„Stejně jako má právo na sebeobranu Izrael, tak ho mají i Spojené státy,“ uvedl Netanjahu ve svém prohlášení.

„Qassem Soleimani je zodpovědný za smrt jak amerických občanů, tak i mnoha dalších nevinných lidí a plánoval další takové útoky,“ dodal izraelský premiér.

Netanjahu také pochválil prezidenta USA Donalda Trumpa, o kterém izraelský premiér uvedl, že „si zaslouží veškerý respekt za to, jak rychle, důrazně a rozhodně jednal“.

„Izrael stojí v jejich boji za mír, bezpečnost a sebeobranu, při Spojených státech“ uzavřel Netanjahu.

Soleimani zůstal do konce svého života zarytým nepřítelem židovského státu – zajišťoval financování a výcvik teroristických skupin usilujících o zničení Izraele – tedy například Hamasu a Palestinského islámského džihádu v pásmu Gazy a Judeji a Samaří. Soleimani se také netajil svou touhou vymazat Izrael z mapy.

Po Soleimaniho atentátu komentoval Trump, ve svém televizním vystoupení, roli generála v teroristických útocích po celém světě.

Íránský generál byl také klíčovou postavou, která podporovala brutální režim Bašara Assada, který během krvavé občanské války zabil stovky tisíc Syřanů.

 

05. 01. 2020 05:02 325 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem