Praha Jeruzalém

Když na 8 000 muslimských věřících dokončovalo své modlitby, stovky z nich podnítily nacionalistické nepokoje.

Od: Arutz Sheva, 17.1.2020 7:41

Několik stovek arabských věřících dokončujících páteční ranní modlitby na Chrámové hoře v Jeruzalémě započalo nepokoje a narušovalo veřejný pořádek.

Když modlitby, kterých se zúčastnilo na 8 000 muslimských Arabů, skončily, začali protestující pochodovat, provolávat nacionalistické slogany a narušovat veřejný pořádek.

V reakci na to okresní velitel policie nařídil, aby byly davy rozptýleny, a k rozehnání davu byly do oblasti povolány policejní posily.

„Izraelská policie nedovolí v oblasti Chrámové hory narušovat veřejný pořádek a bude se snažit zabránit jakýmkoli nepokojům nebo výzvám nacionalistického původu,“ uvedla izraelská policie.

Není to poprvé, kdy se tu Arabové bouřili. Loni v červnu arabští vzbouřenci házeli na hlídkující policii kameny, boty a židle. V srpnu se na Chrámové hoře, ve snaze zabránit Židům v návštěvě tohoto svatého místa při výročí zničení Prvního a Druhého chrámu, vzbouřily stovky muslimských věřících.

V červenci 2017 byli arabskými muslimskými věřícími na Chrámové hoře zavražděni dva arabští drůzsští policisté – třetí byl zraněn. Zavražděni policisté byli identifikováni jako velitelský seržant major Hayil Satawi a velící seržant major Kamil Shanaan.

30-ti letý Satawi po sobě zanechal rodiče, tři sourozence, manželku a tři týdny starého syna. 22 letý Shanaan potom bratra a tři sestry.

 

19. 01. 2020 05:26 174 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem