Praha Jeruzalém

Oficiální list Palestinské samosprávy požaduje, aby setkání k připomínce holocaustu v Jeruzalémě narušily smrtící teroristické útoky. „Jeden mrtvý to celé ukončí.“

Autor: Marcy Oster, JTA, 22.1.2020 7:48

Oficiální noviny Palestinské samosprávy požadovaly, ve snaze narušit Světové fórum o holocaustu, které se koná tento týden v Jeruzalémě, násilný útok na Izraelce.

Ve víkendovém článku komentátor pro Al-Hayat Al-Jadida píše, že Izrael plánuje obřad na uctění památky Židů zabitých v Evropě, i když je ignorován „palestinský holocaust prováděný Izraelem“.

„Jeden výstřel tento obřad naruší a jedno mrtvé tělo ho zruší úplně,“ uvedl Yahya Rabah v článku zveřejněném v sobotu, píší Palestinian Media Watch.

Konference předsedů významných amerických židovských organizací ve svém prohlášení tento článek odsoudila a uvedla: „Takováto výzva k násilí nemůže být žádným způsobem ospravedlnitelná, a je obzvláště odporné, že PA podněcuje terorismus úmyslně zaměřený na přerušení události tak slavnostní a významné jako je tato.“

V prohlášení bylo také uvedeno, že právě v den, kdy byl tento článek zveřejněn, pobodal mladistvý palestinský útočník v Hebronu izraelského muže.

Izraelská televize Channel 13 mezitím oznámila, že izraelská armáda uvedla, že v reakci na jakékoli útoky zahájí nálety, i když jsou v zemi mezinárodní hosté.

V úterý Hamas vyzdvihl zahájení nedávných útoků zápalnými balóny na Izrael a pohrozil, že jich bude více. Několik těchto útoků proběhlo v posledních dnech v jižním Izraeli. Jeden balón s funkční podomácku vyrobenou výbušninou přistál v Beit Šemeši, ležící asi 13 mil západně od Jeruzaléma. Nebylo hlášeno žádné zranění ani poškození majetku.

 

23. 01. 2020 06:17 255 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem