Praha Jeruzalém

Předseda PA představí tento týden v projevu v OSN alternativní mírový plán.

Od: Arutz Sheva, 9.2.2020 3:55

Předseda Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás plánuje proti „Dohodě století“ amerického prezidenta Trumpa „diplomatickou intifádu“.

Abbas se vydává do New Yorku, kde vystoupí v OSN a očekává se, že předloží alternativní mírový plán založený na hranicích před rokem 1967 a poukáže na části Trumpova plánu, které jsou podle jeho názoru v rozporu s mezinárodním právem.

Abbasovy kroky jsou podporovány Ligou arabských států, která minulý týden na konferenci Trumpův plán odmítla.

Kromě toho se podle zpráv Channel 13 News v sobotu v Jordánsku uskutečnilo mimořádné setkání vedoucích parlamentů Ligou arabských států. Během konference hodil šéf kuvajtského parlamentu do koše kopii amerického plánu a řekl, že: „Jeho správné místo je v popelnici historie.“

Představitelé PA minulý týden uvedli, že Abbás plánuje prosadit rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která by Trumpovy mírové návrhy během jeho návštěvy v New Yorku odsoudila. Tuto rezoluci budou pochopitelně téměř jistě USA vetovat.

V úterý bylo oznámeno, že Tunisko a Indonésie rozesílají návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, v níž se odsuzuje izraelský plán na anexi komunit v Judeji a Samaří.

Mezitím se podle Channel 13 News očekává, že palestinští právníci podají v nadcházejících týdnech, za podpory právníků z celého světa. žaloby proti Izraeli u Mezinárodního soudního dvora v Haagu.

PA se připojila k soudu v roce 2015 a od té doby proti němu podala řadu žalob.

 

09. 02. 2020 05:49 103 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem