Praha Jeruzalém

„Chci, aby v tom bylo jasno: Nebudeme akceptovat žádnou agresi ze strany Gazy,“ řekl Netanjahu.

Od: World Israel News, 9. února 2020

Na začátku pravidelného nedělního zasedání vlády premiér Benjamin Netanjahu řekl, že pokud teroristické skupiny budou i nadále útočit na židovský stát, bude Izrael reagovat „devastujícím úderem“ a naznačil, že by mohlo dojít k obnovení cílených atentátů.

„Chci, aby v tom bylo jasno: Nebudeme akceptovat žádnou agresi ze strany Gazy,“ uvedl premiér.

„Před několika týdny jsme se zaměřili na velitele Islámského džihádu v Gaze – ať tedy Islámský džihád i Hamas znovu zavzpomínají. Nebudu do médií podrobně popisovat všechny naše akce a plány, ale jsme připraveni proti teroristickým organizacím v Gaze podniknout devastující údery. Naše akce jsou už teď velmi silné a mírně řečeno, ještě neskončily.“

Balónkový teror na jihu ovšem nadále pokračuje. Izrael Hayom hlásí, že strach z bomb přilétajících z pásma Gazy způsobil, aby tisíce turistů, kteří se plánovali zúčastnit festivalu Red South, aby si užili koberců červených sasanek, které kvetou během období dešťů, zrušily své plány.

Teroristé z pásma Gazy také i nadále odpalují své rakety. Poslední útok proběhl v sobotu večer, kdy vystřelená raketa explodovala na otevřeném prostranství. V odvetu Izrael bombardoval dvě pozice Hamasu.

Bezpečnostní situace v celé zemi zůstává po několika útocích napjatá. V Jeruzalémě bylo minulý čtvrtek zraněno při útoku automobilem 12 vojáků. Téhož dne terorista ve Starém městě postřelil izraelského pohraničního policistu.

A ještě ten stejný den byl postřelen izraelský muž v blízkosti osady Talmon v Judeji a Samaří.

 

10. 02. 2020 06:35 359 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem