Praha Jeruzalém

Beatie Deutsch, ortodoxní matka pěti dětí, vyhrála půlmaraton v Miami.

Autor: Marcy Oster, JTA, 11.2.2020 8:45

Pětinásobná matka a ortodoxní Židovka vyhrála půlmaraton 18. ročníku Life Time Miami Marathon.

30-ti letá Beatie Deutsch skončila s časem 1: 16: 4 a v neděli tak v ženské kategorii zvítězila, informovaly Miami Herald.

Byl to první závod Deutschové ve Spojených státech. Ta právě usiluje o to, aby se jako zástupkyně Izraele kvalifikovala na letošní letní olympijské hry v Tokiu. Tento závod je však plánován na sobotu a Deutschová by se ho kvůli šabatu nemohla zúčastnit, ani kdyby se reálně kvalifikovala.

Deutschová, která se v roce 2009 přestěhovala z New Jersey do Izraele, je známá tím, že běhá v sukni, šátku a s rukávy, které jí zakrývají lokty.

Loni v květnu byla Deutschová v lotyšské Rize nejlepší ženou v běhu na 13 mil – tedy půlmaratonu, a údajně se stala vůbec první ortodoxní Židovkou, která kdy vyhrála mezinárodní atletickou soutěž.

Letos poprvé Miami Marathon nabídl sportovcům, kteří dokončili závod, košer jídla, informovaly Miami Herald.

12. 02. 2020 06:09 113 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News