Praha Jeruzalém

Po představení Trumpova mírového plánu přijde na pořad dne dohoda o neútočení mezi Izraelem, zeměmi GCC, Egyptem a Jordánskem a možná také Marokem, říká šejk Hamad bin Jassim Al Thani.

Od: JNS, 13. února 2020

Bývalý premiér Kataru v pondělí řekl, že Izrael a státy Perského zálivu brzy podepíší pakt o neútočení, který by mohl zahrnovat i Maroko.

„Teď bude (Trumpův mírový plán) následovat dohoda o neútočení mezi Izraelem a zeměmi Rady pro spolupráci v Zálivu a taky Egyptem, Jordánskem a možná i Marokem,“ napsal Sheikh Hamad bin Jassim Al Thani, podle i24 News, na Twitteru.

Bývalý předseda vlády uvedl, že „není proti“ takové dohodě a že jednomyslné rozhodnutí Ligy arabských států z minulého týdne odmítnout Trumpův plán nebylo v nejlepším zájmu regionu.

„Ačkoli existují arabské země, které americké straně slíbily, že k dohodě zaujmou kladné stanovisko, tak to neučinily, a odůvodnily to tvrzením, že nemoly kvůli médiím,“ řekl Al Thani.

„Arabská strana se řídí politikou založenou na krátkodobé taktice, zatímco izraelská strana klade svou politiku na dlouhodobých strategických základech,“ dodal.

 

13. 02. 2020 05:18 161 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem