Praha Jeruzalém

Předseda vlády bude inaugurovat otevření nové čtvrti v Kiryat Arba. Její obyvatelé očekávají, že uslyší, že bude Hebron zahrnut do mapy vyhlášené svrchovanosti.

Autor: Nitsan Keidar, 23.2.2020 4:01

Premiér Benjamin Netanjahu se v neděli zúčastní inaugurace čtvrti Nofei Karmim v Kiryat Arba.

Kiryat Arba a židovská komunita v Hebronu se obávají skutečnosti, že Jeskyně patriarchů, židovská komunita v Hebronu, a dokonce i čtvrť přiléhající ke Kiryat Arbě „Givat Haavot“, jsou mimo mapu svrchovanosti, která byla zveřejněna v rámci mírového plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Představitelé těchto komunit, správce okresu Kiryat Arba Eliyahu Libman a správce Hebronu Rabbi Hillel Horowitz, nedávno oslovili představitele blízké Netanjahuovi, aby ho požádali, aby ve svém nedělním projevu uvedl, že Hebron a Jeskyně patriarchů budou také zahrnuty do revidované mapy vyhlášené svrchovanosti.

Zdroje blízké Netanjahuovi se však k tomuto odmítají zavázat a dokonce naznačují, že prohlášení v tomto duchu od premiéra nezazní, a to přesto, že před předchozími volbami o vyhlášení svrchovanosti v Kiryat Arba a Hebronu veřejně mluvil.

Kancelář předsedy vlády v odpovědi na otázku Arutz Shevy, zda Netanjahu vyhlásí, že tyto lokality budou zahrnuty do mapy svrchovanosti poté, co byly opomenuty v „Dohodě století“, uvedla, že, „Mapa toto nepřekračuje, a že, jak slíbil předseda vlády, žádná komunita ani žádný Žid nebude evakuován či vysídlen ze svého domova.“

 

23. 02. 2020 06:35 164 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem