Praha Jeruzalém

Premiér Netanjahu po zveřejnění posledních průzkumů promluvil: Je to noc obrovského vítězství, čas na zastavení dalších kol voleb a vytvoření vlády.

Autor: Elad Benari, 3.3.2020 3:02

Premiér Benjamin Netanjahu v pondělí v noci přednesl na Expo Tel Aviv po zveřejnění volebních průzkumů do voleb do 23. Knessetu, svůj vítězný projev.

„Je to pro Likud noc velkého vítězství. Vzpomínám si, že naše první vítězství v roce 1996 bylo také historické, ale tentokrát je to ještě sladší, protože je to vítězství proti všem očekáváním,“ řekl.

„Naši soupeři říkali – Netanjahuova éra skončila, ale společně jsme to otočili a dotlačili do vítězného konce,“ pokračoval premiér.

„Mluvil jsem o tom, čeho chci v následujících letech dosáhnout – vyhlášení suverenity v Judeji a Samaří a v údolí Jordánu, historické obranné aliance s USA, navázání mírových vztahů s předními arabskými státy, realizace obrovských průmyslových a ekonomických reforem – to všechno budeme dělat,“ dodal.

„Posílili jsme vztahy se světovými vůdci, které jsme neměli. To zahrnuje také mnoho dalších vůdců v arabském a muslimském světě, které si ani dokážete představit. Když jsem řekl, že dosáhneme mírových dohod s jinými arabskými státy, nebyly to jen slova. Viděli jsme, jak se všechny kmeny Izraele vracejí do Likudu – naši bratři a sestry, kteří jsou členy etiopské komunity, a naši bratři ze Společenství nezávislých států. Nejsme spokojeni jen se sliby, které jsme přinesli, během kampaně, kdy jsem hovořil o tom, čeho chceme v nadcházejících letech dosáhnout,“ pokračoval Netanjahu.

„Mluvil jsem se všemi vůdci frakcí pravicového tábora, s našimi přírozenými partnery. Zítra se sejdeme a vytvoříme stabilní vládu, národní vládu, která je dobrá pro Stát Izrael. Je na čase zastavit další kola voleb a sestavit v Izraeli vládu. Je čas se sjednotit, je čas na usmíření. Mám v úmyslu být předsedou vlády všech izraelských občanů, bez výjimky. Budu pokračovat ve vašem zastupování. Pro naše úžasné lidi „pro naši úžasnou zemi,“ zdůraznil předseda vlády.

 

03. 03. 2020 06:57 383 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem