Praha Jeruzalém

Hossein Salami, vrchní velitel Íránských revolučních gard: Koronvirus může být produktem americké biologické invaze.

Autor: Elad Benari, 6.3.2020 5:55

Hossein Salami, vrchní velitel Íránských revolučních gard, ve čtvrtek prohlásil, že rozšíření nákazy koronaviru může být biologickým útokem Spojených států na Čínu a Írán.

Salami v proslovu pro shromáždění ve městě Kerman, podle Daily Mail uvedl, že virus, který přinesl Íránu takové utrpení, „může být produktem americké biologické invaze“.

„V boji proti viru, který může být produktem americké biologické invaze a který se poprvé rozšířil do Číny a následně do Íránu a zbytku světa, zvítězíme,“ prohlásil.

„Dnes je země zapojena do biologické bitvy. I dnes, a to i v boji proti viru, zvítězíme. USA musí vědět, že pokud to udělali oni, tak se k nim (ten virus) vrátí,“ dodal Salami.

Členové Revolučních gard se běžně zabývají spikleneckými teoriemi a jejich vzteklá rétorika vůči USA ještě výrazně vzrostla, když byl, při útoku amerického dronu v lednu, zabit nejvyšší generál Qassem Soleimani.

Salami pohrozil, že na Spojené státy a Izrael udeří a pokud USA budou nadále ohrožovat iránské generály, také odvetou vůči americkým a izraelským velitelům.

Koronavírus Írán tvrdě zasáhl, bylo nakaženo 23 členů parlamentu a dalších vládních činitelů.

Írán ve čtvrtek oznámil 15 nových úmrtí na koronavirus, čímž se oficiální počet obětí zvýšil na 107 – to je nejvyšší počet zemřelých mimo Čínu.

Některé zprávy však naznačují, že je počet obětí v Íránu mnohem vyšší a že íránští představitelé skrývají pravdu.

Zákonodárce z Qomu Ahmad Amirabadi Farahani minulý týden řekl, že je počet obětí v Íránu vyšší, než bylo oznámeno, a obvinil úřady z utajování.

 

06. 03. 2020 06:20 228 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem