Praha Jeruzalém

Autor: Dov Benovadia, 11. března 2020 7:31

14-ti letý chlapec z města Yitzhar v Samaří skončil poté, co byl zasažen do hlavy kamenem vhozeným arabským davem, ve vážném stavu v nemocnici. Naopak zdroje Palestinské samosprávy uvedly, že byl, při pokusu zaútočit na vojáky IDF, zastřelen patnáctiletý mladík.

K incidentu došlo ve středu ráno, když arabský dav zaútočil na skupinu izraelských turistů poblíž vesnice Kfar Bitan v Samaří. Výlet byl plánován už před několika týdny, ale byl odložen kvůli obavám z arabských nepokojů. Když Arabové zjistili, že se k němu schyluje, shromáždili se a na izraelskou skupinu turistů zaútočili.

Vojáci IDF na nepokoje zareagovali. Zdroje PA uvedly, že armáda použila ostrou střelbu, ale svědci naopak, že armáda použila pouze gumové projektily a že arabský chlapec mohl být také zabit kamenem vhozeným z davu.

Přes noc na středu zadržely síly IDF dva teroristy, kteří plánovali zaútočit na izraelská vozidla na silnici 465 v oblasti Ramallahu. Oba teroristé byli vzati k výslechu. Představitelé IDF uvedli, že už byli oba v minulosti zatčeni za teroristické útoky.

 

12. 03. 2020 04:40 126 Daniel Žingor Zdroj: HAMODIA

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem