Praha Jeruzalém

Palestinská samospráva má nyní celkem 193 případů nákazy COVID-19.

Autor: Elad Benari, Kanada, 3.4.2020 23:53

Vedoucí kabinetu Palestinské samosprávy Mohammad Shtayeh v pátek řekl, že v PA bylo potvrzeno 22 dalších případů COVID-19, čímž se celkový počet zvýšil na 193.

Na tiskové konferenci v Ramalláhu, citované zpravodajskou agenturou Wafa, Shtayyeh řekl, že podle nařízení předsedy PA Mahmúda Abbáse, kterým se prodlužuje stav nouze o dalších 30 dní, zůstanou všechna vzdělávací zařízení, podniky a hraniční přechody dočasně uzavřeny.

Kromě toho zůstane zakázán pohyb jednotlivců mezi městy i mezi obydlenými komunitami.

Shtayyeh zdůraznil, že, pokud jde o kontrolu šíření pandemie, budou příští dva týdny nejobtížnější, protože se očekává, že se přibližně 45 000 palestinských arabských dělníků v Izraeli vrátí ze svých pracovišť v Izraeli do svých domovů v oblastech Judeje a Samaří pod správou Palestinské samosprávy.

Vyzval dělníky, aby v souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví dodržovali pokyny domácí karantény, aby chránili sebe i svou komunitu.

Shtayyeh řekl, že v rámci snah o zamezení šíření pandemie kabinet PA komunikuje se všemi stranami mezinárodního společenství, zejména pak se Světovou zdravotnickou organizací, dárci a mezinárodními organizacemi.

Poznamenal, že byl zřízen zvláštní fond, který organizuje fundraising pro lékařské a sociální potřeby vyvstávající na pozadí probíhající krize.

Abbás kvůli šíření koronaviru ve čtvrtek prodloužil stav nouze o dalších 30 dní.

Zpočátku oznámil, poté, co bylo v Betlémě identifikováno prvních sedm případů koronaviru, měsíční nouzový stav. Od té doby byly identifikovány také případy v dalších městech kontrolovaných PA.

Případy koronaviru byly zjištěny také v Gaze pod kontrolou Hamasu.

 

06. 04. 2020 06:32 55 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem