Praha Jeruzalém

Prezident Rivlin papeži Františkovi: Bojujeme s tímto krutým nepřítelem společně, a tak ho také společně překonáme.

Od: Arutz Sheva Severní Amerika, 8.4.2020 21:50

Prezident Reuven Rivlin ve středu hovořil s papežem Františkem ve světle globální pandemie koronaviru a pokračoval v rozhovorech s globálními vůdci o potřebě mezinárodní spolupráce při řešení této situace.

V rozhovoru s papežem Františkem vyjádřil prezident své poděkování a uznání za podporu papeže v boji proti antisemitismu a požádal ho, aby pokračoval v důležitém poselství vzhledem k rostoucímu počtu antisemitských incidentů při rozšiřování koronaviru.

„Tato nemoc nám ukazuje, že nerespektuje hranice a nikdo není imunní. Bojujeme s tímto krutým nepřítelem společně, a tak ho také společně, celosvětově, překonáme,“ řekl Rivlin.

Prezident také předal požehnání židovského lidu křesťanům slavícím Velikonoce v tomto týdnu o trochu později.

Papež poděkoval prezidentu za jeho slova a řekl mu o přípravách Velikonoc Vatikánu ve stínu viru. „Když dnes večer v Izraeli zapálte sváteční svíčky, budeme všichni s Vámi. Budu s vámi ve svém srdci a ve svých modlitbách,“ řekl papež.

Začátkem týdne hovořil Rivlin také s nizozemským králem Willem-Alexanderem, srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem a kazašským prezidentem Qasymem Jomartem Toqaevem.

Ve svých rozhovorech se světovými vůdci o pandemii hovořil prezident Rivlin také s králi Španělska a Holandska a s prezidenty Německa, Francie, Itálie, Rakouska, Moldavska, Česka, Chorvatska, Arménie, Kypru, Řecka, Portugalska, Rumunska , Kolumbie, Peru, Hondurasu, Kazachstánu a Srbska.

 

09. 04. 2020 05:57 98 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem