Praha Jeruzalém

Zdroje Fox News říkají, že virus pochází z laboratoří ve Wuhanu v rámci úsilí Číny prokázat jejích vlastní schopností.

Od: Arutz Sheva, 16.4.2020 3:01

Podle zpráv Fox News, více zdrojů uvádí, že COVID-19 pochází z Wuhanské laboratoře nikoli ovšem jako biologická zbraň, ale jako součást čínského úsilí prokázat, že jeho snahy o identifikaci a boj proti virům jsou minimálně stejně účinné, jako schopnosti Spojených států.

Podle těchto zpráv došlo k počátečnímu přenosu viru z netopýra a první pacient pracoval v této laboratoři.

Zprávy zdůrazňují, že The Washington Post v úterý informovaly, že představitelé amerického velvyslanectví v lednu 2018 varovali před nedostatečným zabezpečením v laboratořích wuhanského Institutu virologie, a předávali informace o vědcích provádějících rizikový výzkum koronavirů netopýrů.

Prezident Donald Trump se k této zprávě připojil a odpověděl na otázku položenou Johnem Robertsem z Fox News.

Roberts se Trumpa ptal, jestli je pravda, že byla ve Wu-chanu nakažena stážistka, která později infikovala svého přítele a následně šla na mokrý trh ve Wu-chanu, kde se virus začal šířit. „Nechci na to takto přímo odpovědět Johne,“ uvedl Trump, „ale řeknu vám, že slyšíme stále více a více o tomto příběhu a uvidíme“.

„A když říkáte více zdrojů,“ dodal Trump ve vztahu ke zprávě Fox News, „jsou případy, kdy můžete použít slovo „zdroje“. Tuto hroznou situaci velmi důkladně zkoumáme“.

Pokud jde o jeho rozhovory s čínským prezidentem Xi Jinpingem, Trump řekl: „Nechci diskutovat o tom, o čem jsem s ním mluvil ohledně laboratoří. Nechci o tom mluvit. Právě teď je to nevhodné“.

 

16. 04. 2020 05:59 160 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem