Praha Jeruzalém

Každý čtvrtý Američan tvrdí, že pandemie posílila jejich víru. U Židů je to jen 7%.

Ben Sales, JTA, 02/05/20 20:18

Nový průzkum zjistil, že pouze 7% amerických Židů má pocit, že krize koronaviru posílila jejich víru, na rozdíl od téměř čtvrtiny Američanů jako celku.

Průzkum zveřejněný ve čtvrtek výzkumným centrem Pew zjistil, že Židé měli nejnižší procento respondentů, jejichž víra byla krizí posílena. Spolu se 7% Židů, jejichž víra zesílila jich 69% tvrdí, že se jejich víra příliš nezměnila a 22%, že od začátku nebyli náboženští (tedy věřící). Velmi malé procento, které není ve studii numericky zastoupeno, tvrdí, že jejich víra oslabila.

Ve Spojených státech jako celku tvrdí 24% lidí, že jejich víra zesílila, 2% tvrdí, že je slabší, 47% tvrdí, že se příliš nezměnilo, a 26% tvrdí, že nejsou nábožensky založení. Skupina s největším počtem respondentů tvrdících, že jejich víra zesílila, jsou černí protestanti, z nichž 56% uvedlo posílení své víry.

Je možné, že na otázku „víry“ odpovědělo kladně tak málo Židů, protože formulace této otázky odkazovala na „náboženskou víru“, v terminologii, která bývá mezi Židy méně běžná než mezi křesťany.

 

03. 05. 2020 06:00 114 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem