Praha Jeruzalém

Ayatollah Ali Khamenei řekl studentům ve videokonferenci: „Američané v Iráku a Sýrii nezůstanou; budou vyhnáni.“

Autor: Ebin Sandler, World Israel News, 17. května 2020

Během nedělní videokonference se íránský nejvyšší vůdce Ajatolláh Ali Khamenei obrátil proti Spojeným státům. Výňatek z Khameneiho komentářů byl zveřejněn na jeho oficiálních webových stránkách a na Twitteru.

„Dlouhodobá činnost vlády USA vedla ke zděšení většiny světa, její válečné štvaní, pomoc notoricky známým vládám, školení teroristů, bezpodmínečná podpora útlaku atd.,“ píše v prohlášení na svých webových stránkách Khamenei.

„Američané v Iráku a Sýrii nezůstanou, budou vyhnáni,“ dodal.

Khamenei toto prohlášení vydal před Dny Quds, tedy každoroční akcí konanou pravidelně v poslední pátek ramadánu, která slouží jako platforma pro íránský režim, k vyhrožování Izraeli a jeho spojencům.

Írán přísahá, že zničí Izrael jako židovský stát, a aby toho dosáhal, podporuje své regionální teroristické zástupce – Hizballáh v Libanonu a Hamas a Palestinský islámský džihád v pásmu Gazy.

Pár hodin před tím Khameini na Twitteru zveřejnil tako své anti-izraelské komentáře: „Status sionistického režimu v celosvětovém veřejném mínění je nyní horší než kdykoli v jeho temné historii a důvod jeho vzniku je vážně zpochybňován.“

Khameini dodal: „Globální protesty od Asie po Latinskou Ameriku a Evropu ukazují, že proti sionismu povstal globální odpor.“

Íránský vůdce svým dalším tweetem také odsoudil Spojené království: „Británie byla pro národy v našem regionu vždy zdrojem zla a katastrofy. Nepředstavitelně tyto národy poškodila.“

Zatímco íránští představitelé a ministři mají na Twitteru své účty, blokuje jejich režim íránské občany v přístupu k populárním webovým stránkám a  sociálním sítím, což je strategie, kterou používá také Čína a Severní Korea.

 

18. 05. 2020 07:15 76 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem