Praha Jeruzalém

Ibrahim doufá, že se co nejdříve vrátí zpátky k armádě.

Autor: Aaron Sull, World Israel News, 24. května 2020

Voják IDF Shadi Ibrahim, kterému byla před dvěma týdny, poté, co byl vážně zraněn při útoku autem, amputována noha, opustil JIP v Soroka Medical Center v Beeršebě.

V krátkém videoklipu sdíleném v sobotu na sociálních sítích Ibrahim řekl: „Opustil jsem jednotku intenzivní péče; teď jsem v pořádku – v pohodě. Všechny vás miluji – včetně všech těch, kteří mi posílali zprávy a kterým jsem nebxl schopen odpovědět.“

Ibrahim také řekl, že se chce co nejdříve vrátit do armády.

Dne 20. května byl dvacetiletý Ibrahim v blízkosti osady Negohot jihozápadně od Hebronu zasažen teroristickým útokem autem.

Útočník najel vysokou rychlostí na skupinu vojáků IDF, právě když střídali stráže. Poté, co zasáhl Ibrahama, byl terorista zneškodněn blízkým vojákem. Druzský voják byl okamžitě evakuován do nedaleké nemocnice a byla mu amputována noha.

Assad Ibrahim – jeho strýc – po amputaci nohy jeho synovce, pro Ynet řekl, že lékaři „bojovali o jeho život“.

„Máme ho všichni moc rádi a on miluje žít, je to člověk, který je připraven všem pomáhat. Chtěl být vojákem v první bojové linii.“ řekl Ibrahamův strýc.

„Doufáme, že se z toho Shadi dostane co nejrychleji, navzdory stavu, ve kterém teď je. Pokud žije, tak na tom ostatním nezáleží. Přejeme všem vojákům IDF bezpečný návrat domů ke svým rodičům,“ dodal.

 

25. 05. 2020 05:36 97 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem