Praha Jeruzalém

Dva teroristé byli postřeleni, ale podařilo se jim uprchnout.

Od:  World Israel News, 25. května 2020

V pondělí vojáci IDF postřelili dva teroristy, kteří se během operace poblíž osady Amichai v oblasti Benjamin pokusili o útok srpem.

K incidentu došlo během palestinských nepokojů na „Quarrel Hill“, což je oblast podléhající pozemkovým sporům. Bojovníci IDF dokázali na dva z Palestinců vystřelit, ti byli zraněni a ze scény uprchli.

Policista Palestinské samosprávy (PA) je podezřelý ze středečního teroristického útoku na izraelce projíždějící autem  Samařím.

Izraelský muž projížděl v autě arabským městem Hawara se dvěma dospívajícími dívkami, když se k nim přiblížil Arab, který na ně namířil pistoli a několikrát zmáčkl spoušť.

Izraelský motorista vystoupil z auta a vypálil ze své osobní zbraně dva výstřely do vzduchu. Terorista následně ze scény utekl.

Při tom incidentu nebyl nikdo zraněn a policie ho vyšetřuje.

Mezitím voják IDF, kterému byla před dvěma týdny amputována noha poté, co byl 14. května vážně zraněn při útoku automobilem, opustil JIP v Soroka Medical Center v Beershebě.

„Opustil jsem jednotku intenzivní péče; teď jsem v pořádku – v pohodě. Všechny vás miluji – včetně všech těch, kteří mi posílali zprávy a kterým jsem nebxl schopen odpovědět,“ řekl voják na videu.

Uvedl, že se chce co nejdříve vrátit ke své jednotce.

Vojáka zasáhl terorista při útoku automobilem poblíž osady Negohot jihozápadně od Hebronu.

 

26. 05. 2020 06:00 98 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem