Praha Jeruzalém

Rabín HaLevi poslal dopis americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, který uvádí několik důvodů, proč tento nový mírový plán NENÍ možné přijmout tak, jak je.

Od: Israel News Talk Radio, 22.6.2020 2:08

Jak může být mírový plán špatný? No, mírový plán „Dohoda století“ amerického prezidenta Donalda Trumpa, vychází ze stejně chybných předpokladů, jako neúspěšné „dvoustátní řešení“ a jde proti Bibli, a skutečnost, že ji Mahmoud Abbas stejně již odmítl, posílá tento plán mimo hru.

Tamar Yonah mluvil se svým fascinujícím hostem, Ravem (rabínem) Meirem HaLevim, Izraelcem, který před námi otevřel rodokmen své rodiny, Levity z kmene Levi, jednoho z dvanácti kmenů Izraele.

Vysvětluje, že když byla (lidu Izraele) dána Tóra, jeho předkové stáli na hoře Sinaj. Jeho rodina sloužila B..hu ve Svatém chrámu, který postavil král Šalamoun v Jeruzalémě. Jeho předci byli nakonec vyhnáni do Babylonu s ostatními Židy a zůstali tam 2500 let.

Poté, co v roce 1948 vznikl moderní Izraelský stát, mohla jeho rodina konečně přijít do zaslíbené země. Rav Meir HaLevi se stal prvním dítětem ve své rodině, které se po 2 500 letech exilu narodilo v Izraeli. Dnes je mluvčím „Nascent Sanhedrin“.

Rabín HaLevi pomohl navrhnout dopis americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, který uvádí několik důvodů, proč tento nový mírový plán NENÍ možné přijmout tak, jak je předložen. Jednak, protože by vytvořil teroristický stát a také proto, že Izrael není možné „rozpůlit“ nebo „rozdělit“.

Články (Dohody století) uvádějící, že Izrael může uplatnit svrchovanost na židovské komunity ve svém biblickém srdci neboli v Judeji a Samaří, některými nesprávně označovaným jako „Západní břeh“, jsou pozitivním a správným krokem. Nelze tam však zastavit.

 

22. 06. 2020 05:55 144 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem